2012/12 Padesáti koruna

Datum: 14/12/2012 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Nevím, jestli jste někdy přemýšleli o padesátikoruně. Je to málo, nebo hodně? Asi záleží na úhlu pohledu. Půjdu-li pro rohlík, tak mi stačit bude. Půjdu-li do kina, musím ještě dvě přidat.

A co takhle mít pěkný večerní zážitek pro celou rodinu i s dětmi? Dali byste za to padesátku, nebo by Vám ji bylo líto?
V neděli 11.11. v 18 hod. prošel Bohunicemi dlouhý lampionový průvod. Jednalo se o akci pořádanou malou skupinkou bohunických maminek. Vymyslela ji paní Lucie Stará a letošní ročník byl v pořadí již pátý. Lampionový průvod, při kterém děti hledaly „skřítky“, se táhl stovky metrů. Původně jsem odhadoval počet účastníků na 350 – 400, ale jak se ukázalo, můj odhad byl velmi skromný. S jistotou lze říct, že účastníků bylo nejméně 500.

A tady se dostávám zpět ke zmíněné padesátikoruně. Organizátorky, pouhé čtyři maminky, dělají celou akci bez jakékoliv dotace. A protože chtěly doplnit program ještě o pár drobností a zajímavostí pro přítomné děti, jako je třeba malá sladkost, svítící náramek nebo krásný ohňostroj, vybíraly od rodičů 50Kč na rodinu, bez ohledu na počet dětí. Myslím, že vzhledem k zážitku, který z toho děti měly, se jednalo o částku opravdu symbolickou. Obzvláště, když ohňostroj a další drobnosti také něco stojí.

Organizátorům letošního ročníku i ročníků příštích, přeji hodně radosti z úsměvů dětí, pro které je tato výjimečná a bezkonkurenční akce především určena.

          Antonín Crha, místostarosta