2004/7-8 – Bohunický žhář dopaden

Datum: 02/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

V dubnovém čísle „Našich Bohunic“ jste si mohli přečíst informace o sérii úmyslných požárů plastových kontejnerů na odpadky před domy na ul. Havelkova č.2.
Za vydatné pomoci pozorných občanů  a rychlého zásahu kriminalistů obvodního oddělení policie Brno – Výstaviště se podařilo krátce na to vypátrat a zadržet pachatele těchto žhářských činů. Pachatel, který jak se ukazuje je patrně duševně nemocný pyroman, se ke svým skutkům přiznal, o čemž svědčí i „požární klid“ v Bohunicích.
Bilance páchání jeho trestných činů je alarmující. Od prvního hlášení požáru 4.1.2004 až do dne zadržení v dubnu bylo zaznamenáno celkem 16 žhářských útoků (a to ještě nebyl policii hlášen každý požár). Minimálně 5 kontejnerů shořelo zcela. Například v jistý lednový den byli hasiči voláni k požáru hned třikrát. Celková škoda je předběžně vyčíslena na 66.600,-Kč.
Rád bych společně s vedoucím uvedeného oddělení policie kpt. Liborem Gricem  touto cestou poděkoval občanům za vydatnou pomoc při řešení „žhářského“ případu. Ukázalo, že pokud nezůstáváme lhostejní ke svému okolí je šance, že se spravedlnost prosadí.

                                                                                                        Antonín Crha
                                                                                                        místostarosta