Autobus č. 50 zpět na ulici Lány

Datum: 23/11/2012 | Kategorie: Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Milí přátelé,

často se na mne obracíte s dotazem, jak to bude s autobusem linky č. 50 po té, co skončí na konci listopadu plánovaná výluka na ulici Lány.

Dnes jsem s vedením stavby řešil jistou stížnost jednoho z občanů a při té příležitosti jsem je požádal o informace i v této záležitosti.

Situace se má následovně: ulice Vyhlídalova  a Čeňka Růžičky jsou v podstatě hotové. Jestli jste si všimli, tak výkop na křižovatce Čeňka Růžičky, Spodní a Lískovecké byl zabetonován, aby po něm mohly jezdit auta a autobusy.

Z pohledů stavařů nic nebrání tomu, aby začal autobus jezdit. Trochu nejitá je situace na ulici Lány. Jak víte, vedle výkopu je dopravní provoz řízen semaforem s poměrně dlouhým intervalem. DPmB se ještě nevyjádřil, zda je za těchto okolností možné obnovit provoz linky 50 v původní trase. Jakmile bude situace jasná budeme vás informovat.

V každém případě je třeba počítat s tím, že provoz bude patrně za krátký čas zase přerušen, protože se na Lánech bude dělat, vedle dnešního výkopu na vodovodní řád, ještě splašková a dešťová kanalizace. Je jisté, že výkopy budou hlubší a širší.

 

Antonín Crha

místostarosta

 

Ilustrační foto: