2012/10 Pozoruji život

Datum: 08/10/2012 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Rád pozoruji život kolem sebe. Je v něm mnoho moudrého a užitečného. To vám ale asi neříkám žádnou novinku.
Pozorováním jsem si ověřil starou pravdu, že vždy, když začíná něco nového, musí něco jiného skončit, nebo se změnit. Začátky bývají často spojeny s oslavou, konce spíše se smutkem.
Když se rodí nový život, tak slavíme. Slaví rodina, přátelé, obec. Na radnici v Bohunicích probíhá slavnost vítání občánků. Když život končí, jsme smutní. Když někdo uzavírá sňatek, slavíme nový začátek ve dvou a také se loučíme – s pouhým „JÁ“, které vystřídá nové „MY“. Zakrátko budeme volit nové vedení Jihomoravského kraje. Máme novou naději, že ti slušní zůstanou a s těmi, se kterými nejsme spokojeni, se budeme moci rozloučit.
Když jsme otevřeli novou školku, radovali jsme se, že se dobré dílo podařilo, ale jak jsem pozoroval, některé děti i plakaly. Asi to pro ně byla moc velká změna.
Na místo odcházejících deváťáků přichází do školy noví prvňáčci. Deváťák je smutný, protože se loučí se svými přáteli, se kterými byl devět let. Prvňáček se raduje, protože začíná něco úplně nového a zažívá ve svém životě velkou změnu.
Stavební firma nám rozkopala celý jih Bohunic. Silnice, chodníky, zeleň. Všichni trpíme budováním nové kanalizace. Je to otrava, prach, kolabující doprava, blokovaná parkoviště, hrbolaté cesty, hluk z nákladních strojů. Ale až rekonstrukce kanalizace skončí, budeme se radovat, že jsou nepříjemnosti pryč a začíná nový věk opravených silnic, chodníků a trávníků…
Na tu dobu se těším a věřím, že vy také. Vím, že přijde, ale ne hned, ne hned… Všechno potřebuje svůj čas…
                   
Antonín Crha
místostarosta