2012/07 Voda

Datum: 04/07/2012 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Skončil dlouhý úřední den, poslední, před uzávěrkou tohoto čísla zpravodaje. Bylo děsné horko a po obloze pluly těžké mraky. Slibná předzvěst deště, který měl přinést vláhu vyprahlým bohunickým trávníkům. V tom hrozném dusnu se pot ze mne jen řinul. Věřte, nic příjemného.
Vzpomínal jsem na studánku křišťálové, ledově chladivé vody v malebném koutu Orlických hor zvaném Rokole, kde jsem měl krátce před tím možnost strávit několik dní. Chodil jsem tu vodu pít a vždy jsem měl tendenci ten proud osvěžující tekutiny nějak zastavit, aby jen tak „zbůhdarma“ netekl na zem. „Co bych dal dnes, tady v Bohunicích za sklenici té čisté vody, která chutná lepe než lecjaké pivo, či tmavé, přeslazené nápoje proslulých amerických značek“ pomyslel jsem si.
Začíná léto a většina z nás ho prožije někde u vody. Mohou to být naše rybníky, jezera či přehrady, nebo vzdálenější středozemní, nebo jiná moře. Jezerní ani mořská voda se pít nedá – tedy aspoň ne úplně bez následků. Zato nám poskytuje příjemné osvěžení ve formě koupání.
Přicházím domů. V televizi před zprávami mě přesvědčuje jedna z celebrit, že voda, kterou pije on je ta pravá. No, možná má pravdu. Mě však nepřesvědčí. Pil jsem totiž vodu z Rokole, jejíž pramen vytéká ze základů malé kapličky. Místní říkají, že je zázračná. To s jistotou nevím, ale vím, že chutná božsky.
A začíná skutečně pršet. Země saje vláhu plnými doušky. Myslím na vás, kteří budete za vodou cestovat Evropu, či mimo ni. Hlavně se domů vraťte ve zdraví!
Krásnou dovolenou. 
                         Antonín Crha
                        místostarosta