Příběh s dobrým koncem…

Datum: 22/05/2012 | Kategorie: Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Napsala mi jistá paní z Bohunic:

Poděkování poctivým lidem
Dovolte, abych se s Vámi podělila o událost, která se mi přihodila dne 16. 4. 2012 na zastávce autobusu 50 Hraničky, směrem  do Komárova, po 16.30 hodině.

Jako obvykle, vyjíždím tímto autobusem cvičit do Komárova. Protože byla ještě chvíle času do příjezdu autobusu, a ten den bylo velmi pěkné slunečné počasí, posadila jsem se na lavičku a dala do čtení časopisu.
Po chvíli autobus zastavil, naskočila jsem do něj a rozjeli se. Jízdou jsem si ještě stačila vše dočíst.
Dojeli jsme na zastávku , kde pravidelně ve čtvrtek vystupuji. Dostala jsem přímo šok, když jsem zjistila, že kabelka s veškerými doklady, klíče , mobil nikde. Co teď , kde zůstala. Podívala jsem se pod sedadlo , zda mi nespadla. Ihned mi došlo, že jsem ji snad nechala na lavičce, kde krásně svítilo sluníčko a já se zde začetla. Přeběhnu silnici a jedu tím stejným spojem na opačnou stranu tedy do Bohunic na zastávku Hraničky.
Vůbec si nedovedete představit , jak předlouhá to byla pro mě jízda zpět. Utíkám na protější  chodník k lavičce co vidím, kabelka s doklady nikde. Smutná a se starostí, co budu dělat a vyřizovat ztrátu , se ubírám domů.

Blížím se k domu a z dálky vidím dva mladé lidi tj. slečnu s mladíkem a paní v letech, jak se snaží na někoho zazvonit.  Když jsem přišla blíže k nim doslova jsem zakřičela „moje kabelka“. Dále mi nemuseli již nic vysvětlovat. Jistě jste také pochopili , že jsem ten den díky těmto velmi zodpovědným a slušným lidem nepřišla o kabelku, ale hlavně doklady co jsem měla v ní. Vše mi vrátili v naprostém pořádku.

Proto prosím dovolte, abych těmto neznámým lidem mohla tímto veřejně poděkovat za pomoc, kterou mi poskytli.
Kéž by bylo mezi námi stále více a více zodpovědných a poctivých lidí, jaké jsem měla možnost toho dne potkat.
Ještě jednou mnoho díků a budu doufat, že si článek přečtou, snad jsou také z Bohunic.

D. M.
z Bohunic