2012/05 „O level vejš“

Datum: 14/05/2012 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Jistě se mnou budete souhlasit, že je jaro velmi zvláštní období, prosycené silnou pozitivní energií, nadějí, krásou a radostí z probouzející se přírody. Zelenající se lístečky, rozkvetlé stromy, keře a květiny dávají rychle zapomenout na útrapy smutné zimy, kterou zejména u nás v sídlišti, neprožíváme moc radostně.
Již delší dobu pozoruji, že na jaře jsou i panelové domy tak nějak hezčí. Přes podzim a zimu přibylo několik nově opravených fasád, balkónů a lodžií, s množstvím nepřeberných barevných variací.
Nedávno jsem se po delší době zase jednou vracel po D1 do Bohunic a s příjemným překvapením jsem si říkal, že Bohunice už nejsou sídlištěm plným panelové a betonové šedi, ale pestrobarevným místem, docela příjemným k bydlení. Možná namítnete, že barevná fasáda neudělá z paneláku něco jiného a že stále je a zůstane panelovým domem. To jistě ano, ale přece jen je to najednou, jak říkají mladí: „O level vejš“.
Pozoruji, že majitelé domů si více všímají jakéhokoliv ataku na „jejich“ dům a nejbližší okolí. Často pak společně na ulici řešíme místní problémy a hledáme uspokojivé řešení. Mám z toho radost, protože mě vždycky moc potěší, když se naše Bohunice stanou zase o trochu krásnějšími.
Jen bychom možná rádius naší pozornosti mohli o trošku „rozšířit“ a zaměřit i na maličkosti a drobnosti, které hyzdí Bohunice a jsou jen o kousek dál od našich dveří. Vždyť papír, či láhev, kterou odhodím mimo koš, musí někdo jiný zvednout. Pojďme se k tomu „postavit čelem“ a společně posuňme bydlení v Bohunicích opět o další „level vejš“.
Antonín Crha,

místostarosta