2011/09 Návraty

Datum: 12/09/2011 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Léto je za námi. Přes prázdniny většina z nás opustila Bohunice a na nějaký čas někam vycestovala. Jedni na Vysočinu či Šumavu, jiní někam dále, třeba do Tater, Egypta nebo na jih Evropy – k moři. Ale, ať jsme byli kdekoliv, jedno jsme měli společné. Přišel den, kdy jsme se ze svých cest museli vrátit domů do Bohunic.
Možná máte podobný, zvláštní, nepopsatelný pocit, když po mnoha hodinách strávených za volantem nebo v letadle, poprvé spatříte známou siluetu bohunického sídliště. Přestože to není, v porovnání s podhorskou krkonošskou vesničkou, pohled nijak krásný, cítíme, že jsme doma. Projíždíme známe ulice, pozorujeme, co se za dobu, co jsme tu nebyli, změnilo.
„Hele, koukni, Novákovi ze čtverky mají nové auto, ale nevypadá na nové, to je asi nějaká ojetina… A tady, ta díra v silnici ještě není opravená, ale už dali pryč ten uschlý strom před naším vchodem. A tam, dívej, Břeťa vod vedle má psa. Není to kokršpaněl? To si snad dělá srandu, proč si nepořídil něco jiného, než máme my! “
Ano, po návratu probíhá kontrola okolí a hledání změn, které za ten týden, 14 dní či měsíc, co jsme nebyli doma, nastaly. Je to jistá známka přináležení k místu, k domovu,v tomto případě – k našim Bohunicím.
Milí Bohuničáci, nám všem přeji, abychom se domů vraceli vždy rádi a s hřejivým pocitem, že sem patříme.

                            Antonín Crha
                            místostarosta