2011/06 Nejsme nepřátelé

Datum: 09/06/2011 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

V životě jsem se již setkal s různými názory na práci vedení bohunické radnice. Některé byly povzbudivé a děkovné, jiné méně, další byly zarmucující, až urážlivé.
Co mě však mrzí nejvíc jsou „zaručená řešení všeho znalých a dobře informovaných jedinců“, kteří vykládají svému okolí celé romány o tom, co bude, proč to tak bude, kdo a co udělal špatně, a že oni sami by to tedy dělali zcela určitě jinak a lépe. 
Před radnicí stával donedávna vzrostlý vánoční strom. Na první pohled vypadal velmi zdravě, ale jeho kořeny byly nemocné a hrozil pád. Proti jeho kácení se ozvalo hodně lidí. Ti rozumní pochopili, že byl nebezpečný, ale část „všeználků“ nás obviňovala, že jsme potřebovali dřevo do krbu na chatu, že jsme všichni darebáci apod. Říkal jsem si: „Copak jsou ti lidé opravdu tak zaujatí, že by si mohli myslet, že by takový krásný a potřebný strom mohl skácet někdo jen tak pro radost?“ Nejsme přece žádní nepřátelé, abychom dělali věci, které obci škodí.
Ano, někdo chce před svým domem pokácet strom, ale jiný z téhož vchodu jej chce zachovat, někdo by uvítal parkoviště, jiný raději zeleň, další nechce hřiště, rodiče dětí naopak jeho oplocení.
Někdo ovšem musí rozhodnout. To rozhodnutí nemusí být lehké a je na bedrech bohunické rady. Ale NIKDY, opakuji NIKDY je neděláme tak, abychom ubližovali rozvoji a životu v Bohunicích.
Milí bohuničtí spoluobčané, skutečně nejsme Vaši nepřátelé. Jsme jedni z Vás. Když se Vám něco nezdá, ptejte se, rádi Vám odpovíme a rádi pomůžeme.
                                                         Antonín Crha, místostarosta