Maminkám – z bohunického zpravodaje

Datum: 10/05/2022 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji, Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Maminkám

Rád hledám příběhy psané samotným životem, příběhy z mého okolí, z vašich vyprávění, ze situací, které vidím kolem sebe.

A tak jsem jednoho dubnového rána potkal cestou do práce mladou maminku, jak jde s malým chlapcem, zřejmě do školky. Kolem nich pobíhal psík, vzorně opatřený náhubkem. Taková celkem normální scenérie.
Normální i v tom, že pejsek se rozhodl upustit na trávník exkrement. Nechci zabíhat do podrobností J. A tak jsem jen po očku sledoval, co se bude dít a jestli to bude další „kopeček“, do kterého určitě časem někdo šlápne nebo to někdo z nich po pejskovi uklidí.
Udělalo mi radost, že se maminka jala exkrement sbírat. V tom do toho chlapeček spustil svoje blééé, fůůůjjj, nesahej na to mami! Moje zvědavost vzrostla očekáváním, co se bude dít. Maminka to zvládla bravurně. Nejen, že TO sebrala, ale ještě trpělivě chlapci vysvětlila, že je třeba po pejscích hovínka sbírat, aby do nich někdo nešlápl, a že je to prostě správné.

A tady, mi kromě radosti nad správným chováním maminky, vyvstala na mysl ještě jedna skutečnost. Ta veliká síla příkladu a schopnost učit své děti, kterou v sobě mámy mají.
Při Vítání občánku zmiňuji jedno staré moudré přísloví, které říká: „Říkejte, co chcete, ale vaše děti vás budou stejně věrně napodobovat“.

Vím, že je to úkol obou rodičů, ale přiznejme si to chlapi, mámy to umí tak nějak líp.
Milé maminky,

dovolte mi, abych Vám k vašemu Svátku matek popřál hodně lásky, radosti, pokoje, chvály, vděčnosti a uznání vašich blízkých. Ať Vás mají upřímně rádi a dávají Vám to najevo, nejlépe každý den. Zasloužíte si to.

Velký Dětský den

Milé děti, milí rodiče,

tento měsíc se můžete těšit na velký, ale opravdu hodně velký Dětský den. Proběhne ve čtvrtek 26. května 2022 od 15 hod.

Těšit se můžete na tradiční věci jako skákací hrad, různé soutěže: v hodu na basketbalový koš, dětskou atletickou dráhu, florbalový slalom, dětskou střelnici, malování na obličej, výrobu odznáčků…. Také občerstvení bude zajištěno.
A POZOR!!! Na Dětský den máme domluveno vystoupení dvou speciálních super hostů. Hned na úvod v 15 hod to bude vystoupení kouzelníka, a pak hlavně v 17 hod dětského baviče, pana Michala Nesvatby.

Věřím, že vás náš dětský den potěší a vám udělá radost. Srdečně vás zvu.

Je dobré vědět, že zde jsou.

Na začátku dubna se uvolnil jeden úchyt na plachtě nad pískovištěm na novém hřišti na ul. Souhrady. Plachta volně vlála, a tak hrozilo, že dojde k jejímu roztrhání. Ale ještě větší nebezpečí jsem viděl v tom, že volný kolec plachty by mohl švihem ve větru poranit některé z hrajících si dětí. Děkuji těm z vás, kteří mě na to upozornili prostřednictvím telefonátů, emailů nebo sdělením ve facebookové skupině Naše Bohunice. Protože byl pracovní den, ihned jsem zmobilizoval firmu, která rychle uchycení opravila a plachtu zajistila.
Ale to, proč vám píšu tento nijak významný příběh, se odehrálo až poté. Krátký čas na to mi volal velitel naší Jednotky sboru dobrovolných hasičů pan Pilný. Jen mi připomněl, že pro takové případy, kdy hrozí poškození majetku nebo nebezpečí úrazu, máme v Bohunicích hasiče, a že jsou připraveni pomoct. Moc mě to potěšilo. Já samozřejmě vím, že tu hasiče máme, že umí spoustu užitečných věcí. A také je na různé zásahy, od likvidace hnízda vos, až po pokácení stromu, využíváme. Ale přesto mě toto vstřícné gesto a nabídka potěšila.

Děkuji vám hasiči, moc si vaší nabídky a práce vážím.

Nové hřiště Uzbecká

Minulý měsíc jsem psal, že práce na novém hřišti na ul. Uzbecká začnou v dubnu. Ukázalo se, že vzhledem k termínům subdodávek herních prvků by měly práce začít až v polovině května. Tak se za chybnou informaci omlouvám.
O ostatních stavebních pracích vám napíšu několik informací příště. Na většinu z nich dokončujeme projektovou dokumentaci, nebo výběrová řízení.

Milí přátelé,

prožíváme jedno z nejkrásnějších období v roce. Těšme se z něj a užívejme plnými doušky životodárné sluneční paprsky a hezké přátelské vztahy.

Těším se na další setkávání s vámi.

Antonín Crha

váš starosta