„Bohunka“

Datum: 04/06/2021 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji, Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Dům Pod nemocnicí č. 25 získal jméno „Bohunka“.

Anketa o pojmenování multifunkčního domu Pod Nemocnicí 25 skončila. Zúčastnilo se jí 56 hlasujících. V hlasování se objevila následující pojmenování:

Bohunka 31x, Tatranka 5x, Pohoda, Harmonie a Centrum pro život každé 3x, Dobromysl 2x a po jednom hlasu dostaly Fénix, Domov souznění, Domov jistoty, Senior park, Budoucnost, Meta, Mezičas, Novověk a Bohunický start.

Jak sami vidíte, „Bohunka“ zvítězila poměrně jednoznačně. Radě městské části jsem předložil návrh, aby byl napříště tento dům úředně označován jako Bohunka a toto pojmenování se objevovalo i ve veškeré dokumentaci ve spojitosti s tímto multifunkčním centrem.
Do bytů už se také nastěhovali první obyvatelé. Ředitel ZŠ Vedlejší, společně s našimi úředníky, pracuje na zprovoznění mateřské školky. Její otevření plánujeme k 1.9.2021.

Stavební práce

Ze tří staveb, které jsem zmínil minule, pokračuje velmi rychle stavba hřiště při ul. Souhrady, která je také veřejnosti velmi „na očích“. Hřiště bude hotové do začátku prázdnin.
Rekonstrukce školní kuchyně na ZŠ Arménská a rekonstrukce budovy radnice už tolik vidět nejsou, ale i tady se stavařům daří. Obě stavby jsou časově odhadovány na 4 měsíce. Takže se bude stavět i během celých prázdnin. Nový školní rok pak škola zahájí již s novou kuchyní, vč. gastro technologie – spotřebičů.

V minulém měsíci jsme vysoutěžili zhotovitele nového chodníku, který povede kolem psího výběhu z ul. Pod nemocnicí k zastávce autobusu „Stará nemocnice“. Cena stavby je 968.320Kč.

Z větších staveb pracujeme ještě na přípravě nového parkoviště u kotelny na ulici Švermova. Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by se začít v závěru letošního roku.

 

Odstávka tramvaje v Bohunicích.

Jak jste jistě zaznamenali, je omezen provoz tramvaje v Bohunicích. V tuto chvíli to není příliš komplikovaná věc, protože až do smyčky Švermova tramvaje jezdí. Také autobusy „pendlují“ velmi často, a tak náš cestovní komfort není zásadně komplikován. Myslím, že přepravu lidí DpmB zvládá velmi dobře.
Horší situace však nastane od začátku prázdnin, kdy se práce přesunou i do prostoru zastávek Běloruská a Krematorium. Podle informací, které mám, by poté z hlavního nádraží do Bohunic neměla jezdit žádná tramvaj.

Po dva prázdninové měsíce bude tramvaj nahrazena autobusy. Jak a kde budeme nastupovat se jistě včas dozvíme.

 

Registrace na očkování COVID 19

Stále zůstává v platnosti moje nabídka pro seniory, kteří se chtějí nechat očkovat a nemají možnost se sami zaregistrovat. Zaregistroval jsem již desítky zájemců a rád pomohu komukoliv, kdo to bude potřebovat. Stačí se ozvat na tel.: 724 150 608.

 

Milí přátelé,

po, z hlediska teplot trochu rozpačitém jaru, přichází teplé léto. Alespoň v to doufám. Věřím, že i nejrůznější, někdy těžko pochopitelná a rychle se měnící omezení, kterými nás vytrvale zásobí vláda, ustoupí normálnímu, běžnému životu. Zbavíme se obav a stresu a začneme zase plnohodnotně, radostně žít.

 

Přeji Vám krásné léto a těším se na další setkávání s vámi.

 

Antonín Crha

váš starosta