Maminky jsou jako…

Datum: 06/05/2021 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji, Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Maminky jsou jako…

(z bohunického zpravodaje)

Asi v polovině dubna jsem jednoho slunečného dne šel kolem kruhového objezdu na ul. Čeňka Růžičky. Už z dálky se na mě jako malá sluníčka smály čerstvě rozkvetlé narcisy, které jsme sem s pomocí dobrovolníků zasadili před třemi lety. Šel jsem kolem nich hluboce zamyšlen. Pokud jsem v ten okamžik někoho z vás potkal, je možné, že jsem vás opomněl pozdravit, za což se omlouvám. Hlavou se mi totiž na plné obrátky rozběhly myšlenky.

Vzpomněl jsem si na obrázek jedné holčičky. Ani už přesně nevím, ze které naší školy byla, a dokonce ani jak se jmenovala. Ale zaujalo mě, že namalovala svoji maminku jako sluníčko. Nikdy jsem nic podobného neviděl, a právě rozkvetlé žluté narcisy na našem „kruháči“ mi tento obrázek připomněly.

Při své práci potkávám mnoho vás bohunických maminek. Na hřištích, když doprovázíte děti do školy, při cestě na radnici nebo cestou zpět domů, při vítání občánků (i když této slavnosti momentálně doba moc nepřeje), při vašich procházkách, v obchodech, v tramvaji nebo když za mnou přijdete s nějakým problémem…

Rád dávám oné malé holčičce za pravdu. Ano, vy maminky jste jako sluníčka. Nejenom vy „nejmladší“ s kočárky, ale i vy s většími dětmi, také vy, které už máte děti „z domu“, stejně jako vy, které jste již v seniorském věku. Váš úsměv, pohlazení, dobré slovo, pochvala, uznání, pomoc, se kterou jste vždy připraveny přispěchat, z vás dělají někoho výjimečného, krásného, zářícího. Zkrátka sluníčka J.

Je mi jasné, že i slunce občas zakryje nějaký ten mráček. Někdy dokonce černý mrak. Občas zahřmí, létají blesky a padají kroupy. Ale jedna jistota tu je. Nakonec vždy znovu a znovu vychází sluníčko.

Asi právě proto, plným právem máte svůj svátek – Den matek.

Milé maminky,

dovolte mi, abych Vám k němu popřál hodně lásky, radosti, pokoje, chvály, vděčnosti a uznání vašich blízkých. Ať Vás mají upřímně rádi a dávají Vám to najevo, nejlépe každý den. Zasloužíte si to.

Noc kostelů v bohunické kapli

V pátek 28. května 2021 proběhne v České republice již 13. ročník tradiční akce Noc kostelů.
Bohunická kaple letos slaví 150 let od svého vysvěcení. Protože se jedná o poměrně významné výročí, přihlásil jsem naši kapli do letošního ročníku Noci kostelů.
Kaple bude v tento den od 18 hod. otevřena a přístupná veřejnosti. Součástí bude malá výstava dobových fotografií z její historie a z proměny okolí kaple. Rovněž bude možné si při návštěvě přečíst informace o její historii.
Máte-li zájem, využijte příležitost navštívit naši kapli, která bývá převážnou část roku uzavřena.

Pro zájemce připojuji ještě informaci, že k prohlídce bude v rámci akce Noc kostelů otevřen také farní kostel sv. Jana Nepomuckého ve Starém Lískovci.

Stavební práce

Jak jsem psal již v minulém čísle zpravodaje, tento měsíc se rozběhnou práce na rekonstrukci školní kuchyně na ZŠ Arménská,

výstavba nového hřiště při ul. Souhrady a rekonstrukce budovy radnice. Leckde to bude znamenat určitá omezení nebo nepříjemnosti. Tak vás prosím o shovívavost. Doufám, že výsledek bude stát za to.

Anketa k pojmenováni domu Pod nemocnicí.

Do konce dubna probíhalo hlasování o pojmenování multifunkčního domu Pod Nemocnicí 25. V době, kdy píšu tyto řádky (15.4.2021) se mezi návrhy nejčastěji objevoval název „Bohunka“. V květnu již není možné hlasovat. Výsledky ankety zveřejníme v červnovém čísle zpravodaje.

Registrace na očkování COVID 19

Stále zůstává v platnosti moje nabídka pro seniory, kteří se chtějí nechat očkovat a nemají možnost se sami zaregistrovat. Rád vám pomohu. Stačí se ozvat na tel.: 724 150 608.

Milí přátelé,

prožíváme jedno z nejkrásnějších období v roce. Těšme se z něj a užívejme plnými doušky životodárné sluneční paprsky.

Těším se na další setkávání s vámi.

Antonín Crha

váš starosta