DUBNOVÁ – z bohunického zpravodaje

Datum: 26/03/2021 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji, Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Milí přátelé,

jedno lidové přísloví praví: „Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem“.
V době, kdy píši tyto řádky to vypadá, že se pragnostika vyplní dokonale. Ano, vypadá to tak, že i nadcházející Velikonoce, které jsou letos na začátku dubna, prožijeme opět bez přátel doma.
Nechci zde hodnotit, jestli a nakolik jsou vládní opatření správná nebo nikoliv. Jako představitel obce je dodržuji a prosím o to i Vás.
Chápu, že to, co v současnosti prožíváme je frustrující a zatěžující. Ztrácíme se ve zněti různých opatření a nařízení. Obrací se na mě senioři s prosbou, abych jim pomohl s registrací a žádostí o očkování. Ale, i když zažíváme těžkosti, neztrácejme naději jednou to jistě skončí. Nejhorší by bylo propadat se do pocitů beznaděje.

Právě jsme vstoupili do nejkrásnějšího ročního období – jara. Všude kolem nás se probouzí nový život. Pučí a kvetou stromy a keře, ze semínek a cibulí vyrůstají květiny a obšťastňují nás svou krásou a barvami. Bohunický kruhový objezd brzy ožije předloni dobrovolnicky zasazenými narcisy a tulipány. Následovat je bude voňavá levandule. A zahrádkáři? Ti už prožívají vrchol svého pěstitelského vzrušení. Je přece čas zasít mrkev, petržel, ředkvičky, hrášek, zasadit saláty, kedlubny, rajčata, papriky, okurky, dýně, cukety… To ví zahrádkáři nejlépe. J
Ano, jaro je čas plný naděje a radosti. Mám ho rád a moc se na něj těším. Věřím, že vy také.

 

Vysoutěžili jsme zhotovitele

Celou zimu jsme intenzivně pracovali na přípravě nových akcí. Projektovali jsme, žádali o stavební povolení, sháněli peníze…
Tady zveřejňuji první část našeho stažení:

Generální rekonstrukce školní kuchyně na ZŠ Arménská. Nejnižší nabídku podala společnost OSS Brno, s.r.o., s cenou 13.353.696Kč. Realizace bude probíhat letos o prázdninách. Akce je hrazena z dotace.

Nové hřiště při ul. Souhrady. Nejnižší nabídku podala společnost Zemako, s.r.o., s cenou 4.386.426Kč. Termín zahájení – nejdříve 3.5.2021 a termín ukončení nejpozději 11.7.2021. Akce je hrazena z prostředků MČ Brno-Bohunice.

Rekonstrukce radnice. Nejnižší nabídku podala společnost QDS Group, s.r.o., s cenou 7.266.535Kč. Termín zahájení nejdříve 3.5.2021 a termín ukončení nejpozději 11.9.2021. Akce je hrazena z dotace.

Rekonstrukce a rozšíření kontejnerového stání na ul. Gruzínská. Nejnižší nabídku podala společnost Zemako, s.r.o. s cenou 349.977Kč. Termín v průběhu roku 2021. Akce je hrazena z dotace.
O dalších akcích, které budeme letos realizovat vás budu informovat průběžně.

 

 

Anketa o název budovy DPS na ul. Pod Nemocnicí

Děkuji všem za zaslané návrhy na pojmenování budovy. Celkový přehled názvů najdete uvnitř zpravodaje. Chcete-li se zúčastnit ankety, vyberte si ten, který se vám líbí a svůj návrh mi zašlete do konce dubna na email: crha@bohunice.brno.cz.

Registrace na očkování COVID 19

Stále zůstává v platnosti moje nabídka pro seniory, kteří by se chtěli nechat očkovat a nemají možnost se sami zaregistrovat. Nabízím vám pomoc. Spojte se se mnou. Rád vás zaregistruji. Tel. 724 150 608.

 

Milí přátelé,

udržujme si přes všechno těžké dobrou náladu, klidnou mysl a radost ze života. Nechme se občerstvit a povzbudit životodárnou jarní přírodou. Je to nevyčerpatelný a osvěžující zdroj energie, který nám příroda dává každý rok zadarmo. Povzbuzujme se navzájem, pomáhejme si, vydržme. Jaro nám přináší poselství naděje a nového života.

Těším se na další setkávání s vámi.

Antonín Crha

váš starosta