Další kamerový dohled v Bohunicích

Datum: 05/06/2019 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji, Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Další kamerový dohled v Bohunicích

Nevím, jestli jste si všimli malé cedulky na dveřích OC Kavkaz informující, že tento prostor je monitorován kamerou. Já ano, a tak jsem zjišťoval co kamery vidí.

Je toho hodně, protože i kamer je hodně. Kamery vidí na velkou část lávky přes tramvaj, a to jak na její spodní část, tak i na tu horní, vč. prostoru u horního vchodu. Vidí na prostranství – náměstí před OC, na „rampu“ na jižní straně se sochou Táta letadélko, hlídaný je zásobovací dvůr a přirozeně i vnitřek budovy. Samozřejmě jsou kamery instalovány v souladu s právní legislativou ČR.

Jedná se o významný bezpečnostní prvek v této oblasti. Pro všechny poctivé lidi je to určitě jen dobře.

 

Rákosníčkovo hřiště otevíráme 18.5.2019

Nové dětské hřiště, které jsme vyhráli v hlasovací soutěži společnosti LIDL, otevíráme 18.5.2019. Bude na ul. Pod Nemocnicí, u domu č. 7.
Těšit se můžeme na moderátora Michala z Kouzelné školky, malování na obličej i trička, divadelní představení (každou hodinu), focení s Rákosníčkem, spoustu her, soutěží i malé občerstvení…J

Začínáme v 10 hod.

Technická studie úpravy ulice Jihlavská

Již před delším časem zadalo vedení města Brna úkol vypracovat studii zkapacitnění průjezdnosti ulice Jihlavské v úseku od křižovatky s ulicí Dlouhou po světelnou křižovatku u Campus square. Cílem bylo vyřešit neúnosnou dopravní situaci na zmíněné ulici. Na základě našich požadavků a připomínek byla studie rozšířena o úsek od ulice Dlouhé kolem ústředního hřbitova až po ulici Vídeňskou. Důvodem našeho požadavku byla skutečnost, že právě tento zúžený prostor je hlavním zdrojem dopravních komplikací a zácp na ulici Jihlavské. Proto jsme zde požadovali rozšíření na dva pruhy v obou směrech – dolů i nahoru, což bylo k naší spokojenosti akceptováno.

Po mnoha měsících a několika pracovních setkáních je tato studie hotova. Obě samosprávy jak Bohunická, tak i ve St. Lískovci ji s drobnými připomínkami schválily. Zájemci si ji mohou prohlédnout na našich webových stránkách v nově založené sekci Územní plánování, kam časem přidáme i další významné studie a dokumenty.

 

Oprava bazénu na ZŠ Arménská

Asi největší a nejkomplikovanější stavbou letošního roku je velká rekonstrukce bazénu na ZŠ Arménská.
Statickým posudkem bylo zjištěno, že některé betonové prvky mají kovové armatury strávené ze 60-90%. Proto bylo nutné původně malou rekonstrukci rozšířit i na další prostory kolem bazénu.
Stavba v sobě zahrnuje kompletní výměnu pochůzných ploch kolem bazénu až na úroveň nosných stěn, novou vzduchotechniku, nový nerezový bazén, skleněnou stěnu a řadu menších drobností.
Plánovaný začátek stavby je 31.5.2019 a konec 31.11.2019.

Z veřejné soutěže vyšla jako vítěz firma OSS Brno, a.s. s nabídkovou cenou 16,2mil.Kč bez DPH.

 

Svátek matek

V našem kalendáři máme hodně různých svátků. Pro mě je jedním z nejdůležitějších květnový Svátek matek.

Na začátku dubna jsem seděl za stolem a přemýšlel co pěkného bych mohl našim bohunickým maminkám napsat. Při pohledu na modrou oblohu a zářící slunce, jsem se krátce zasnil.

Pohled do kalendáře však vrátil moje myšlenky „na zem“. Velký červený vykřičník a u něho jméno mé ženy – narozeniny! „Moje žena“, říkám si „má narozeniny“. Ne, že bych nevěděl, kdy má moje žena narozeniny a musel si to psát, mám to tam jen tak „pro sichr“ – muži jistě pochopí… Přemýšlím o tom, jaký dárek bych jí měl (kromě kytky samozřejmě) dát. Má ráda něco pro radost, třeba i drobnost, ale kde ji najít?!…

Mé myšlenky se pomalu vrací k prázdné stránce s nadpisem „Svátek matek“. Moje žena je také matka. Dokonce maminka tří dětí.

Každá dobrá matka si zaslouží vděčnost, nejenom od svého muže a těch, kterým dala život, ale i od ostatních lidí a celé společnosti.

Ony totiž ženy – matky jsou takové zvláštní. Když nosí pod srdcem děťátko, jsou šťastné. Přitom je to obrovská váha, velké bříško je nepohodlné a zavazí, bolí nebo otékají nohy, bývá nevolno, šaty jsou najednou těsné, nedrží trvalá, stále se běhá po doktorech… Potom se blíží porod – obava, jak to dopadne. Porod hodně bolí…  Pak ovšem přichází chvíle vrcholného štěstí, kterou nelze s ničím srovnat – přitisknutí svého právě narozeného dítě k prsům.

A ve většině případů po čase, jak začne dítě běhat, přichází druhé kolo. Zase bříško… a všechno začne nanovo a pak třeba znovu…J Myslím, že právě proto Vás maminky máme tak rádi!

Milé maminky, děkuji Vám, že jste, my chlapi bychom to tak dobře nezvládli.

Antonín Crha

starosta