6/10 Změna postoje?

Datum: 07/06/2010 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha
Žijeme v nějaké divné době. Postoje a názory lidí se v některých zásadních věcech mění rychleji než stíhám registrovat.
Tak například všichni, kteří procházejí častěji ulicemi Neužilova, Souhrady, Švermova, Spodní a Rolnická si museli všimnout, že zde probíhá rozsáhlá úprava zeleně. A to je „kámen úrazu.“
Dříve nám obyvatelé vytýkali, že kácíme mnoho stromů, že v místě budou mít málo zeleně. A my jsme trpělivě  vysvětlovali, že po kácení přijde výsadba a zase bude dobře.  
Při této rozsáhlé akci, která začala už vloni na podzim jsme byli nuceni vykácet mnoho stromů a keřů. Přesto bylo až skoro překvapivě poměrně málo stížností. Zato, když se začaly sázet nové stromy, začali se ozývat nespokojenci. Jeden před domem nic nechtěl, jiný sice ano, ale výrazně dále od domu, chodníku či parkoviště.
Je to tak nějak naopak. Dříve se lidé přivazovali ke stromům a odmítali připustit, že by se „jejich“ strom měl kácet a stromky si sázeli sami. Dnes některým kácení nevadí a novou zeleň odmítají.
Vždy jsem si myslel, že je dobře mít kolem sebe nějaký ten stromek. Takový akorát – ne moc velký, aby nestínil do oken (jako ty vzrostlé košaté) a současně, aby poskytl stín kolemjdoucím a oživil okolí.
Ale nebojte, stromky stejně zasadíme. Možná trošku jinam než jsme plánovali, ale přesto na vhodné místo, kde nám budou dělat radost.
                         Crha Antonín
                        místostarosta MČ