Pozor! Od pondělí 7.6.2010 bude velká změna v jízdních trasách tramvají!

Datum: 04/06/2010 | Kategorie: Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Z důvodu pokračujících prací 1. etapy rekonstrukce inženýrských sítí a komunikací v ulici Joštově dojde od pondělí 7. června 2010 k rozsáhlým dočasným změnám v organizaci MHD: 

Linka 3 bude vedena pouze v úseku Židenice, Stará osada – Moravské náměstí a dále jednosměrně ulicemi Rooseveltovou – přes Malinovského nám. – Hlavní nádraží – Masarykovou – Rašínovou na Moravské náměstí a zpět na Starou osadu. 

Linka 4 bude v úseku Hlavní nádraží – Komenského náměstí vedena obousměrným odklonem ulicí Husovou. 

Linka 5 pojede v úseku Moravské náměstí – Poříčí obousměrně odklonem ulicemi Rašínovou – Masarykovou – Nádražní – Hybešovou. Některé spoje linky 5  ( denně ve večerní době a v nepracovních dnech ráno se týká všech spojů ) pojedou pouze v úseku Štefánikova čtvrť – Moravské náměstí a dále velko smyčkou ulicemi Rooseveltovou – Benešovou – přes hl. nádraží a Masarykovou ( stejně jako linky 3 a 11 ). 

Linka 6 bude vedena pouze v úseku Královo Pole, nádraží – Moravské náměstí a dále jednosměrně ulicemi Rašínovou – Masarykovou  – přes Hlavní nádraží – Malinovského nám. – Rooseveltovou na Moravské náměstí a zpět do Králova Pole, nádraží. 

Linka 7 bude vedena po trase Starý Lískovec ( jako náhrada zde dočasně zrušené linky 6 ) – Mendlovo náměstí – Pekařská – Komenského náměstí – Masarykova čtvrť, Náměstí Míru. 

Linka 8 vedena pouze v úseku Líšeň, Mifkova – Hlavní nádraží – Nové sady, smyčka ( opatření je nutné s ohledem na nezbytné předisponování části obousměrných tramvají pro zajištění provozu níže uvedených náhradních linek x11 a x13; náhradou budou do Starého Lískovce vedeny linky 12, 13 a do smyčky Švermova v pracovních dnech od 5 do 19 hodin také linka 10 ).  

Linka 10 bude v pracovních dnech od 5 do 19 hodin vedena po trase Stránská skála – Hlavní nádraží – Bohunice, Švermova. 

Linka 11 pojede pouze v úseku Lesná, Čertova rokle – Moravské náměstí a dále jednosměrně ulicemi Rooseveltovou – přes Malinovského nám. – Hlavní nádraží – Masarykovou – Rašínovou na Moravské náměstí a zpět na Lesnou. 

Linka 12 pojede pouze v úseku Komárov – Hlavní nádraží a dále odklonem ulicí Renneskou do Starého Lískovce ( jako náhrada za linku 8 ). 

Linka 13 pojede jen v úseku Juliánov – Hlavní nádraží a dále stejně jako linka 12 ulicí Renneskou do Starého Lískovce. Pro zajištění provozu ve zbývající provozních úsecích tramvajové sítě budou zřízeny mimořádné náhradní linky provozované obousměrnými tramvajemi typu KT8: 

Linka x11 na trase (Bystrc, Rakovecká -) Vozovna Komín – Horova – Česká ( provizorní úvraťová konečná na začátku ulice Veveří u Žerotínova náměstí ),  

linka x13 na trase Technologický park – Česká ( úvraťová konečná společná s linkou x11 ).  Omezení se dotknou rovněž nočních autobusových linek 92, 93 a 99 , pro něž bude zastávka Česká přeložena na začátek ulice Veveří u Žerotínova náměstí. Schéma uzlu Česká – Joštova – Komenského náměstí při I. etapě výluky (7.6. – 30.6.): Platnost výše uvedených dopravních opatření se předpokládá do 30. června 2010, přičemž od 1. července 2010 bude organizace dopravy částečně upravena s ohledem na další postup prací a prázdninový provoz.   souhrnné informace k výlukám na Joštově ul. – ke stažení  

Změny zastávek: Česká – pro linky 3, 5, 6 a 11 zřízena v ulici Rašínově (u městských lázní); Česká – pro náhradní linky x11, x13 a
pro noční autobusové linky 92, 93 a 99 zřízena zastávka na začátku ulice Veveří u Žerotínova náměstí; Hlavní nádraží  – pro linku 5 směr Ústřední hřbitov zřízena zastávka v ústí ulice Masarykovy (u paláce Padowetz); Hlavní nádraží – pro linky 3, 5 a 11 směr Dětská nemocnice zřízena zastávka na ul. Masarykově před křižovatkou s Josefskou; Nové sady  – směr Líšeň pro linku 8 přeložena na 2. kolej.

Zdroj www.dpmb.cz