Radosti a starosti

Datum: 05/06/2018 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji, Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Radosti a starosti

Jistě znáte ten pocit. Máte radost, kterou vystřídá smutek, starosti nebo i vztek, aby po odeznění trápení opět přišla radost.

Já ten pocit zažívám často. Pravda, radost převládá a je častější. Přesto smutek bolí víc a přetrvává déle.

Poslední dobou jsem zažíval velkou RADOST z končící rekonstrukce OC Kavkaz. Majitel budovy prováděl dlouhých 9 měsíců její celkovou rekonstrukci, aby se poté obchodní centrum zrodilo do současné podoby. Vy, kdo jste tam byli mi jistě dáte za pravdu, že nově opravená budova je hezká a nabízené služby v Bohunicích opravdu chyběly. S původní „hrůzou“ se to nedá srovnat.

Velkou radostí je pro mě i končící rekonstrukce prostranství u Kavkazu. S některými z vás jsem se tam potkal. Shodli jsme se, že se rekonstrukce opravdu povedla. Vkusně upravené prostranství, s několika stromy, lavičkami a sloupovými hodinami, přímo vybízí k odpočinku a posezení. Zejména stromy, které na „starém plácku“ před tím vůbec nebyly, příjemně osvěží a lahodí oku. A co teprve až se rozrostou a budou dávat blahodárný stín.

Velkou radost mám i z toho, že výběrové řízení na obsazení jediné „budky“, která bude umístěna na zastávce tramvaje Švermova, vyhrálo pekařství KESI. Tedy to pekařství, na které jsme zvyklí a které sídlilo v jednom z tamních původních rozpadajících se stánků.

Velkou radost mám také, že jsme získali certifikát projektu Audit familyfriendlycommunity, neboli v překladu Obec přátelská rodině. V minulém roce jsme v rámci projektu prošli složitým procesem a hodnocením nutným k získání certifikátu. Ve čtvrtek 17. května nám byl, společně s dalšími osmi obcemi JmK, slavnostně předán. Z projektu vznikla řada poznatků posbíraných od vás občanů, co byste v Bohunicích uvítali. Postupně se jimi budeme zabývat a snažit se je realizovat 😊. Dvě fotografie z předávání certifikátu najdete níže.

Mám však i STAROSTI. Například, když něco zbudujeme, a jiní nám brání to užívat. Jako třeba nové parkoviště na příjezdové cestě k ul. Uzbecké. Odbor dopravy magistrátu „někde založil naši žádost z března letošního roku, aby stanovil nové dopravní značení pro zobousměrnění této silnice. Až po našich opakovaných urgencích se jim podařilo žádost najít a teprve v těchto dnech ji vyřizují! Tento proces stanovení dopravního značení trvá 60 dní! Nezbývá tedy než ještě chvíli vydržet.
Starosti mám i o obsazení postu ředitele ZŠ Arménská. Stávající pan ředitel končí a úkolem Rady města Brna je najít a jmenovat nového vhodného kandidáta.

Starosti mi dělá i jednání některých opozičních zastupitelů. Byl bych moc rád, kdybychom se všichni věnovali rozvoji Bohunic a diskutovali nad smysluplnými návrhy co a jak u nás zlepšit. Vždy jsem otevřený dobrým nápadům.

Přesto si z kritik kolegů beru poučení. Například byl v minulém čísle zpravodaje uveden článek o facebookové stránce s názvem „Oficiální stránka MČ Brno-Bohunice“. Oprávněná kritika směřovala ke skutečnosti, že není správné, aby tuto facebookovou stránku spravoval starosta. Dal jsem pisateli za pravdu a neprodleně jsem dal pokyn, aby byl stanoven jiný způsob její obsluhy.

Milí přátelé,

jsem rád, že radosti převažují. Patří k nim i všechno, co se v Bohunicích daří a samozřejmě všechna setkání s vámi.

Antonín Crha
starosta