Informace o Bohunicích z místního zpravodaje 3/2018

Datum: 20/03/2018 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji, Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Pár slov o pořádku v Bohunicích

Čas od času se na mě někteří z vás obrací se stížností na nepořádek kolem prodejny Albert na ulici Dlouhá, zejména v prostoru peněžního automatu, a také na schodišti dolů k poště.

Každou stížnost vždy poctivě předávám majiteli těchto míst – společnosti AHOLD, která prodejnu Albert i tyto plochy vlastní. S manažerkou prodejny jsme dlouho hledali způsob, jak docílit zlepšení pořádku ve zmíněné lokalitě.
Minulý měsíc se podařilo o vážnosti situace přesvědčit i oblastní manažerku společnosti, a to i díky některým z vás, kteří jste také poslali své stížnosti vedení AHOLDu, a tím nám v jednání o nápravě pomohli.
AHOLD si najal úklidovou firmu, která 1x týdně okolí prodejny a zejména zmíněná místa uklidí. Již jsem několikrát kontroloval, zda své sliby plní a bylo uklizeno opravdu dobře. V mezičase mezi týdenními úklidy ještě projde prostory uklízečka prodejny, která se postará o větší nepořádek. Navrhuji, abychom ji všichni podpořili zodpovědným chováním, aby měla co nejméně práce.

Snad se tedy blýská na lepší časy a budeme se těšit i na pořádek na těchto soukromých pozemcích.

Psí exkrementy

Čas od času se na mě někteří z vás obrací také se stížností na psí exkrementy „ponechané“ různě v trávě, a dokonce i na chodnících. Zkusím aspoň trochu objasnit složitost tohoto problému.
Po zavedení změny v distribuci sáčků na psí exkrementy z odpadkových košů přímo majitelům psů se ukázalo, že většinově je mezi pejskaři sáčků dostatek. Zaznamenal jsem pozitivní ohlasy, že je to dobře, a že někteří získané sáčky ani všechny nespotřebujete. Zaznamenal jsem ale i ohlasy, že vám sice sáčky na celý rok nestačí, ale nemáte problém si je za pár korun dokoupit.
Shodli jste se však v tom, že tento systém je lepší, protože se nemusíte „prát“ s ostatními pejskaři o sáčky na koších, kde stejně často chyběly. Samozřejmě chápu, že tento názor nemusí sdílet každý, ale většinově to tak asi je.

Samozřejmě vnímám, a jsem velmi rád, že většina z vás po svých pejscích výkaly sbírá a vlastně se vás tyhle řádky ani netýkají. Bohužel vždy se najde malá skupinka „pohodlných“ majitelů psů, kteří tak nekonají. A právě po jejich nečinnosti a po „činnosti“ jejich psů zůstává páchnoucí „stopa“.

Sběr exkrementů je hodně sisyfovská práce. Poté co sběrač projde Bohunice, často už za pár minut, je na uklizeném prostoru „nálož“ nová.

V této souvislosti mohu jen prosit a apelovat na ty, kteří mají „máslo na hlavě“, aby nám pomohli a po svých miláčcích skutečně poctivě uklízeli.
Městskou policii požádám o přísnější kontroly a zejména přísnější postihy, a to bez rozdílu velikosti psů. I malá hromádka, po malém pejskovi totiž nepříjemně páchne a otravuje život svému okolí.

Bloková čištění

V návaznosti na článek v minulém čísle zpravodaje oznamuji, že jsou již známy termíny blokových čištění na rok 2018. Podrobný rozpis všech termínů najdete uvnitř zpravodaje.
Prosím, poznačte si je do svých diářů, ať vám společnost Brněnské komunikace, a.s. zbytečně neodtáhne vaše auto. Náš zájem to rozhodně není.

Obchodní centrum Kavkaz

Vaše časté dotazy směřují i k probíhající rekonstrukci OC Kavkaz na ulici Švermova a k době, kdy bude centrum otevřeno. Podle informací, které mám, by to mělo být v květnu 2018, tedy už za cca 3 měsíce.

Silnice Uzbecká a Na pískové cestě

V minulosti jsem slíbil, že krátký jednosměrný úsek ulice Pod Nemocnicí spojující ulici Na Pískové cestě a Uzbeckou rozšíříme a vrátíme na něj obousměrný provoz. Slib se stává skutkem. Termín zahájení prací je 1. dubna 2018 a nejzazší termín dokončení je 30. června 2018.

Milí přátelé, zima pomalu končí. Zimních radovánek jsme si letos v Bohunicích moc neužili. Dokonce ani nebyl takový mráz, abychom mohlo nastříkat kluziště na Tatranu.
Ale nevadí, většina z nás má asi stejně raději teplo, než zimu – alespoň tady ve městě. A tak se spolu s Vámi těším na příjemné teplé jarní dny, více světla a sluníčka.

Antonín Crha
starosta