4/10 Naděje

Datum: 25/03/2010 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Jeden můj přítel horal z Orlických hor říkává, že není důležité o jaký se jedná zážitek, hlavně když je hluboký.
Letošní zima na mě udělala velmi hluboký dojem. Vždy, když mě moje žena ráno budila do práce se slovy „zase padá“, vzpomněl jsem si na známou Nohavicovu píseň „Ladovská zima“, zejména na sloku, kde slovy jež nelze veřejně opakovat komentuje padání sněhu. Zima nám všem opravdu dala co proto.
Nicméně po každé zimě musí přijít jaro. Tedy jaro ano, ale nemusí přijít jarní počasí. Je možné, že to bude jako loni, kdy jarní počasí skoro nebylo a my jsme přešli rovnou do horkých letních dní. Teď, po dlouhé zimě, se na to všichni těšíme. Zase si prohřejeme promrzlé kosti, zameteme silnice a chodníky, vytáhneme šortky, kraťasy, trička, minisukně a halenky na ramínka. Ofoukne nás teplý větřík a hlavně se na nás usměje slunce. Už se těším. Vždyť jsme ho celou zimu téměř nezahlédli.
A těším se také na Velikonoce. Ty jsou tím pravým symbolem  jara. Když se vám dostane do rukou tento zpravodaj, budou Velikonoce patrně vrcholit, nebo už bude i po nich.
Mně to tak nevadí. Já si jejich poselství a radost nesu vždy ve svém srdci ještě dlouho po tom co skončily.
Totéž přeji Vám všem. Nechme do svých srdcí vstoupit pravou velikonoční radost, protože Velikonoce jsou především svátky nové naděje.
                         Crha Antonín
                        místostarosta MČ