Sloupek „Nový rok“

Datum: 23/01/2018 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Stojíme na prahu nového roku. Možná si říkáme: „Po kolikáté už?“ Někteří poprvé – ti si to asi ještě neuvědomují, někteří podvacáté, po třicáté, po padesáté, po sedmdesáté, osmdesáté, po sté 😊.

Ale v jednom jsme na tom všichni stejně. Pro všechny je rok 2018 rokem novým. Nevíme přesně co v něm bude, co nás potěší, kolik radosti zažijeme, co nás zraní, co budeme muset překonat, kam nás osud zavede, jaký ten rok skutečně bude… Na začátku roku, tedy již za pár dní si zvolíme nového prezidenta. Kdo jím bude závisí jen a jen na nás. Ale prezident je pro nás možná hodně „daleko“ a potkat se s ním můžeme maximálně v televizi. Pokud je náhodou na návštěvě v Brně, řítí se ulicemi v koloně nablýskaných černých limuzín s kouřovými skly, v doprovodu policejních vozů. To není příliš „osobní“.

To volby na začátku října jsou nám výrazně blíže. Budeme volit „své“ bohunické zastupitelky a zastupitele a vedení obce. K tomuto kroku Vám přeji šťastnou ruku 😊 Ale to jsou jen dva termíny, které někomu, kdo není zvyklý chodit k volbám, nic neřeknou. Chápu to.

Nicméně, jak píši v článku vpravo, Bohunice čeká v roce 2018 značný stavební ruch. Již nyní je to vidět na několikrát zmiňované rekonstrukci Kavkazu a prostranství kolem něj. Dojde ale i na prostranství před ZŠ Vedlejší, na kontejnerová stání, chodníky, hřiště, školy, školky, centra volného času. Nově jsme připravili obecní ples na únor a hudební podzim na září.

Čeká nás zajímavý rok. Věřím, že bude mít šťastný začátek i dobrý průběh a že když se na konci ohlédneme, budeme s ním spokojeni.

Antonín Crha