Z prosincového čísla bohunického zpravodaje

Datum: 06/12/2017 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Velké poděkování

Většina z nás se s dobrovolnými hasiči potkává při jejich akcích. Chodíme na „čarodky“, na pivní festival, v minulosti byla hojně navštěvovaná zabíjačka. Hasiči pořádají také množství závodů pro děti, mládež i dospělé.

Asi nejznámější je pak „Mikulášská“ pro děti, s nadílkou a ohňostrojem na náměstí u radnice, která je pořádána za vydatné finanční podpory městské části Brno-Bohunice. Letos se uskuteční v pondělí 4. prosince 2017 – viz pozvánka níže.

Ne všichni však už vědí, že naši Bohuničtí „dobráci“ mají i svoji zásahovou Jednotku sboru dobrovolných hasičů. Drží pohotovost po nocích, o víkendech a o svátcích. Každý rok mají řadu „ostrých“ výjezdů, kdy buď zasahují přímo, nebo kryjí záda profesionálním hasičům. Jsou však situace, kdy z hasičů profesionálů i dobrovolníků zasahuje každý, kdo má tzv. „ruce a nohy“. Takovou situací byla také větrná smršť, která se přehnala přes naše území letos v říjnu. Přestože v Bohunicích jsme žádné zásadní škody nezaznamenali a naši hasiči likvidovali jen poškozený strom u Švermové 8, jinde pomoc potřebovali. V té době opět, jako již poněkolikáté, prokázali, že dobrovolní hasiči jsou potřeba. A na ty naše můžeme být opravdu hrdi.

Z Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje mi pro ně přišlo poděkování za obětavost a ochotu pomoci v době kalamitní větrné smrště.

Poděkování jsem přijal a touto veřejnou cestou předávám dál. Možná jsme sami pomoc hasičů nikdy nepotřebovali a bude dobře, když ji potřebovat nebudeme, ale kdyby přece, víme že tu jsou. Děkujeme.

 

Prodejna Lídl

Často se mně ptáte: „Kdy již zahájí prodej nová prodejna LIDLu?“. Již brzy. Na konci listopadu byl spuštěn proces kolaudace budovy. Prodejna bude otevřena pravděpodobně 11. prosince. A jedna dobrá zpráva pro naše školy. V první den prodeje bude z každého nákupu nad 300Kč převedeno bohunickým školám 50Kč na nákup školního vybavení. Lze očekávat, že se takto vybere až 50.000Kč. O projektu více na straně …….

 

Stánky Švermova a nový Kavkaz

Prostranství u OC Kavkaz již převzala stavební firma, která je bude rekonstruovat. Stavební práce začnou už letos, ale ne na celé ploše.

Proto mám jednu dobrou zprávu. Podařilo se mi domluvit se stavebníkem, že stánkaři budou moci na svém místě zůstat, dokud stavba nepokročí až k nim. A OC Kavkaz? Jak sami vidíte, práce pokračují velmi rychle. V současnosti zbyl z budovy jen prázdný skelet. A termín otevření nového centra? Těžko odhadovat. Závisí na tom, jaká bude zima. Doufám, že se centrum otevře nejpozději na jaře 2018.

 

Začíná zima

To, že přichází zima samozřejmě není nic nového. Nicméně sníh, nebo ledovka nám budou zase komplikovat chůzi a jízdu autem. Naše uklízecí firma je na zimu dobře připravena. Minulé roky ukázaly, že normu pro odklizení sněhu danou zákonem bez problému stíháme. Všechen sníh ale nelze odklidit najednou v celých Bohunicích. A tak Vás prosím o trpělivost a ohleduplnost. Pokud náhodou zjistíte, že váš chodník ještě očištěn není vězte, že o tom víme a bude jistě uklizen co nejdříve. Očistit 90km chodníku, které spravujeme však nějakou tu hodinku zabere.

 

Milí přátelé, v závěru prosince přijdou Vánoce. A tak Vám k těmto krásným křesťanským svátkům přeji hodně radosti, pokoje a rodinné pohody, a pod stromečkem dárky, které si skutečně přejete.

 

Antonín Crha, starosta