Antimonopolní úřad potvrdil stanovisko KDU-ČSL ve věci nevýhodnosti tendru státního podniku Lesy ČR

Datum: 08/03/2010 | Kategorie: Aktuality | Autor: Antonín Crha

KDU-ČSL oceňuje rozhodnutí antimonopolního úřadu o pozastavení tendru státního podniku Lesy ČR na prodej dřeva a lesní práce. Tímto rozhodnutím antimonopolní úřad potvrdil stanovisko KDU-ČSL, která jako první již v lednu tohoto roku upozorňovala na nepřijatelnost tendru pro malé a střední podniky a naléhavě žádala vládu, aby výběrové řízení zastavila.

„Rozhodnutí antimonopolního úřadu je reakcí na naši žádost, aby stát v době hospodářské krize podpořil malé a střední podniky. Těm by vyhlášením plánovaného výběrového řízení hrozily vážné ekonomické potíže,“ prohlásil předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda.

„Této situaci bychom se vyhnuli, kdyby vláda reagovala na další požadavek KDU-ČSL z ledna tohoto roku, aby prověřila výběrovou komisi státního podniku Lesy ČR. Opakovaně požadujeme, že složení výběrové komise musí být zárukou nezkorumpovatelnosti,“ dodává Cyril Svoboda.

KDU-ČSL bude situaci kolem tendru ve státním podniku Lesy ČR dále pozorně sledovat a nepoleví ve své podpoře malých a středních podniků v oblasti lesního hospodářství.