Lenka Melicharová – Ptáčková věří, že rychlobruslařská hala ve Velkém Oseku bude postavena

Datum: 08/03/2010 | Kategorie: Aktuality | Autor: Antonín Crha
„Dotace z evropských fondů nám umožní stavbu rychlobruslařského oválu ve Velkém Oseku realizovat. Výmluvy politiků, že na podobný projekt neseženeme peníze, ty neberu. Zdaleka nejen kvůli olympijskému úspěchu Sáblíkové, ale především kvůli budoucnosti našich dětí, se o podobné projekty pokusit prostě musíme,“ říká předsedkyně středočeské KDU-ČSL Lenka Melicharová Ptáčková.    

Fenomenální úspěch české rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na olympijských hrách rozpoutal diskuse o projektu nového rychlobruslařského oválu ve Velkém Oseku. Středočeská předsedkyně KDU-ČSL Lenka Melicharová Ptáčková tvrdí, že s pomocí evropských dotací je tento projekt reálný.

Regionální operační program pro Střední Čechy je zaměřený na tři hlavní oblasti: dopravu, cestovní ruch, integrovaný rozvoj území. „Jen na rozvoj veřejné infrastruktury a služeb cestovního ruchu je pro Středočeský kraj k dispozici přes 1,5 miliardy Kč. Přitom zlepšení podmínek v oblasti sportovně-rekreačního turismu je jednou z priorit tohoto dotačního programu. Další 3 miliardy Kč jsou k dispozici v programu zaměřeném na integrovaný rozvoj území malých měst. I tyto peníze je možné využít pro výstavbu sportovišť, vysvětlila Lenka Melicharová Ptáčková.  

„V tomto případě si dovedu představit i kombinaci krajských, státních, evropských a třeba i soukromých zdrojů pro financování výstavby nové haly. Nejsem ale ochotna přijmout výmluvy některých politiků, že na novou halu pro rychlobruslaře prostě nemáme. A nejde ani tak o to, kolik na novém rychlobruslařském oválu vyroste nových Sáblíkových. Jde přeci hlavně o to, že vytvoříme další možnost, kde naše děti budou moci strávit zdravě a smysluplně svůj čas. Investice do dětí – ty se vyplatí vždycky,“ uzavřela předsedkyně středočeské KDU-ČSL.