Zajímavé policejní případy z městské části Brno – Bohunice od 1.2.2010 do 19.2.2010:

Datum: 22/02/2010 | Kategorie: Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Loupežné přepadení – ul. Dlouhá na  lávce nad tramvajovým  tělesem v odpoledních hodinách došlo k loupežnému přepadení  poškozené, kdy neznámý  pachatel k ní měl  přistoupil, strčit do ní, načež ona upadla a poté jí odcizil  kabelku a utekl. Poškozené byla přivolána RZS a poté  byla převezena  sanitním vozem do Fakultní nemocnice Brno-Bohunice. 
K pachateli byl zjištěn  popis, a to muž ve věku kolem 25 let,  vysoký 190 cm, štíhlé postavy, krátké  hnědé vlasy, na  sobě měl modré rifle a hnědou nebo khaky bundu, utíkal k ul.  Ukrajinské a v ruce měl odcizenou dámskou kabelku.

Loupežné přepadení -ul. Spodní, oznamovatel byl na autobusové  zastávce na ul.  Vyhlídalova napaden třemi muži. Bylo uvedeno, že jej po vysednutí z autobusu na zastávce  napadli  bezdůvodně tři mladící, kteří s ním měli cestovat ve stejném  autobuse a  jeden z mladíků ho měl několikrát udeřit pěstí  do obličeje. Mladíci oznamovateli odcizili kšiltovku zn.  Fox a boty zn. DC.
K popisu útočníků dokázal  napadený uvést  jen to, že měli na sobě sportovní oblečení a z toho jedno  mělo  být kostkované cihlové barva a další útočník měl  na hlavě tmavou kšiltovku.

Pokus o krádež na osobě : v Brně na ulici Arménské ve večerních hodinách se dva neznámí pachatelé pokusili odcizit poškozené, která šla  po chodníku, dámskou kabelku,  kterou držela v pravé ruce a to tak, že se  kabelku snažili  vytrhnout. Při tomto došlo k upadnutí poškozené na zem a k  zranění. Následně NP z místa utekli, kabelku se jim nepodařilo  odcizit. Při  pátrací akci byli hlídkou vypátráni  dva podezřelí mladici, kteří  odpovídali popisu pachatelů.

Loupež v baru : Nezjištěný pachatel době v brzkých ranních hodinách v provozovně herny – baru na  ulici Ukrajinská pod pohrůžkou krátké  palné zbraně, přinutil barmanku  k vydání tržby z trezoru, a dále elektroniky.
Popis pachatele: vysoký  okolo 165 cm, hubené postavy,  tmavé oči, pokožka tmavší,  více pigmentu (ne Rom), tmavé černé řasy, věk okolo  30  let, na hlavě černou, pletenou kuklu s oválnou dírou na oči,  byla silnější,  určitě zakoupená, nebyla nová, nezjištěné  značky, podzimní, tmavě modrá- černá  bunda nezjištěné  značky o pár velikostí větší než muž, kalhoty i obuv měl  tmavé,  více jsem si k oděvu nevšimla, na rukou měl černé,  pletené rukavice, starší,  voněl parfémem, který používají  starší lidé, hovořil plynule česky, chůze  normální, bez  dalších markantů.

Loupež v novinovém stánku : ul. Havelkova, v poledních hodinách vešel do trafiky maskovaný muž, který přistoupil k prodejnímu pultu s pokladnou, přičemž v  levé ruce držel nůž s  čepelí o délce 10-15 cm a požadoval  vydání peněz a drahých cigaret.
Popis : muž, ve věku 25 let, výška 165-170 cm, hubené postavy, na hlavě  měl pletenou  čepici šedé barvy s pruhy, tyto pruhy byly možná  červené a bílé, z tohoto důvodu  mu neviděla vlasy, z mladíkova  obličeje viděla pouze oči, ale barvu neví, celý  obličej  měl zakrytý šátkem tzv. Arafatkou (černo-bílou), žádných  markantů si  nevšimla, na sobě měl zřejmě lyžařskou bundu  modré barvy, s nějakými pruhy,  ostatní oblečení neviděla,  mluvil plynule česky, bez přízvuku, nebyl Rom.¨

Vloupání do objektu : Nezjištěný pachatel se v době od 7.20 hod. do 16.15 hod. v pracovní den vloupal po vypáčení vstupních dveří blíže nezjištěným předmětem do panelového bytu na ulici Ukrajinská v Brně, kde po prohledání bytu odcizil dřevěnou šperkovnici šperky.

Krádež věci: – ul. Dlouhá, Bowling klub – ve chvíli nepozornosti odcizil NP peněženku s doklady a finanční hotovostí

Vloupání do osobního automobilu 4x:
ul. Netroufalky : v popoledních hodinách na parkovišti u OD Campus Square se NP nezjištěným způsobem vloupal do vozidla, odkud odcizil oblečení, elektroniku a drobnosti
ul. Havelkova-Neužilova : na parkovišti se vloupal po rozbití levého předního okna do vozidla, odkud odcizil autorádio. Dále na stejné ulici stejným způsobem NP vnikl do dalšího vozidla a odcizil autorádio s CD přehrávačem.
– ul. Běloruská : NP odcizil přes noc nezjištěným způsobem z uzamčeného vozidla autorádio a antiradar.
– ul. Spodní : NP se přes noc vloupal do vozidla tak, že rozbil výplň pravých předních dveří, a následně se pokusil odcizit středový digitální  multipanel