Vzhledem k obstrukcím ve Sněmovně se maminky nedočkaly navýšení mateřské dovolené, zatím

Datum: 03/02/2010 | Kategorie: Aktuality | Autor: Antonín Crha
Přestože hlasování o navýšení příspěvku mateřské dovolené bylo druhým bodem dnešního jednání Poslanecké sněmovny ČR, kvůli obstrukcím nebyl tento bod stále odhlasován.

„Místo odstranění dikriminace maminek na mateřské dovolené se občané dočkali jen přednášky o nemocenské. Ke schválení zákona nepomohlo ani zkrácení řečnické doby na 10 minut,“ vysvětlila místopředsedkyně poslaneckého klubu KDU-ČSL Michaela Šojdrová.  

Zkrácení řečnické doby poslanců je přitom krajním řešením, se kterým jednací řád Sněmovny počítá. „Ve 3. čtení se má už o zákonech hlasovat, ne vést dlouhé a nic neřešící rozpravy,“ prohlásila Šojdrová.

„Dostávám spoustu dopisů od maminek s dotazem, kdy se mateřská vrátí na původní úroveň. Poslanci KDU-ČSL pro to dělají vše, co je v jejich silách. Bohužel část poslanců schválení oddaluje. Chápu, že dnešní obstrukce ODS byla namířena především proti návrhům z dílny KSČM. Jenže maminky se tím staly obětí politických šarvátek ve Sněmovně. To by si měli kolegové poslanci uvědomit,“ uzavřela Šojdrová.

V Praze, 3. února 2010                        
Martina Kaderová
 tisková mluvčí