Zachraňme bohunickou historii

Datum: 04/04/2017 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji, Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

V letošním roce oslavíme 780 let od první písemné zmínky o obci Bohunice.

V souvislosti s tímto významným datem proběhne řada doprovodných akcí. Jistě nebude chybět ani výstava historických dokumentů a fotek.

Chtěl bych vás proto poprosit o zapůjčení fotek a dokumentů vztahujících se k historii Bohunic. Zvláště bych měl zájem o fotografie z výstavby sídliště, ale také i o: fotodokumentaci a pohledy, vysvědčení z bohunické školy, nebo z Pomologického ústavu (Zahradnické školy), rodné listy, potvrzení o přihlášení k pobytu, členské průkazy. Hledám také různé věci vztahující se k řemeslníkům a obchodům v Bohunicích – účty, reklamní letáčky z cihelny, restaurací, od obuvníka či kadeřníka, kováře, ševce aj. Radost by mi udělaly i mapky (i pozemkové), staré pojistky, nepotřebné smlouvy o převodech majetků. Rád bych si tyto materiály od Vás vypůjčil k okopírování. Prosím přineste mi ukázat vše, co máte. Každá drobnost mě velmi zajímá.

Domluvit se můžeme na tel. čísle: 724 150 608. Navštívit mě můžete také navštívit na radnici nebo mohu zajít i já za Vámi.

Těším se, že se nám společně podaří zachránit alespoň kousek historie naší obce, která by jinak upadla nenávratně v zapomnění.

Crha Antonín
starosta