Když se ruka k ruce přidá, tak se dílo podaří aneb Sobota – šťastný den sociálních demokratů

Datum: 04/01/2010 | Kategorie: Aktuality | Autor: Antonín Crha
V sobotu 19. prosince 2009 se v brněnském hotelu Voroněž konal „XVII. Brněnský předvánoční galavečer“.  Akce, jejíž výtěžek je pravidelně věnován na dobročinné účely. A stejně jako v předešlých letech i letošní galavačer vrcholil jednak dražbou uměleckých děl a jednak losováním bohaté tomboly do níž různé firmy věnují ceny.

Lístků do tomboly v hodnotě 300,- Kč bylo celkem 2000 ks. Kolega u stolu jich koupil 12.  Dcera bude mít v dubnu 18 let a byl by to prý hezký dárek.  Připomněl jsem mu oblíbenou scénu z Hrabalovy knížky „Perlička na dně“:

„…´Co za to chcete? Peníze, nebo losy´, zeptal se Haňťa.
´Losy. Ale jen ať nejdou moc za sebou´….
…´Kdybych  tak vyhrál spartaka´ vydechl majitel káry.
´I kdepak! V tom už jezdí náš ředitel a všechny hlavní výhry jsou už rozebraný. Ty když vyhraješ, tak šálu, knížku, košili…, když!´ řekl Haňťa.

Zasmáli jsme se, netušíce, že nás smích brzy přejde. To když se začalo v sále losovat posledních 10 cen. Ceny číslo 51 – 200 se totiž losovaly v předsálí. Ceny číslo 11 – 50 losovali Richard Genzer a Michal Suchánek,  kteří celý galavečer uváděli. Ale na posledních 10 cen byli vyměněni kamarádem brněnského primátora Romana Onderky – hercem Zdeňkem Junákem.

A ten vylosoval výhercem 2. ceny, hádejte koho?  Bingo! Uhádli jste!!! Kamaráda Onderku.  Cestovka, která věnovala letecký zájezd „All inclusive“  do hotelu v Egyptě pro dvě osoby, je jistě ráda, že se za její peníze pojedou rekreovat představitelé nejvyšší formy stranické koalice – pan primátor Onderka a jeho partnerka Barbora Javorová.

Primátor vyzařoval takovou radost, že jej pan Morávek, majitel pořádající agentury SNIP&CO požádal, aby vylosoval hlavní cenu – automobil Ford Fiesta věnovaný firmou Rašiňo.  A pan Onderka měl v sobotu 19. prosince opravdu štěstí!  A šťastnou ruku! Jím vytažený los číslo 700 totiž vlastnil pan hejtman Michal Hašek – kolega ze strany sociálních demokratů!

V sále nastalo mrazivé ticho a návštěvníci hromadně opouštěli hotel Voroněž. Na rozdíl od pořadatelů a losujících  si pravděpodobnost, že hlavní a 2. cenu vyhrají hejtman a primátor  při 2000 prodaných lístků sami rychle spočítali.

A také určitě pochopili, co v Brně od 19. prosince 2009 znamená slovo „benefiční“ v záznamu akcí na webu pana Onderky:

Až příště půjdete na akci pořádanou agenturou SNIP&CO, tak počítejte s tím, že možná vyhrajete! Šálu, knížku, košili! Ale auto? Auto určitě ne, v autě se bude vozit opravdu někdo jiný!!!

Zdroj: http://mcraft601.wordpress.com/2010/01/02/kdyz-se-ruka-k-ruce-prida-tak-se-dilo-podari/