KDU-ČSL uspěla se svými návrhy při schválování státního rozpočtu

Datum: 10/12/2009 | Kategorie: Aktuality | Autor: Antonín Crha

Pro KDU-ČSL bylo prioritou, aby Česká republika měla na příští rok schválený státní rozpočet.

KDU-ČSL postupovala předvídatelně a neměnila svůj postoj po celou dobu schvalování návrhu státního rozpočtu. Postupovala tak od schválení tzv. Janotova balíčku přes schválení bilance rozpočtu až po konečné hlasování o jeho návrhu.

KDU-ČSL nepoužila státní rozpočet k předvolební exhibici.

KDU-ČSL uspěla se svými návrhy. Proto jsou zajištěny peníze pro sociální služby ve výši 3,8 mld. Kč, dorovnání do úrovně roku 2009, a příspěvek na přímé platby v zemědělství ve výši 1,5 mld. Kč.

V debatě KDU-ČSL vyzvala poslance, aby podpořili návrh na řádné zdanění hazardu, kterým by se navýšily příjmy státního rozpočtu a snížil by se tak jeho deficit.

KDU-ČSL uspěla se svými návrhy doprovodných usnesení ke schválenému státnímu rozpočtu. Vláda má podle nich předložit novou úpravu zákona o sociálních službách, které umožní efektivní financování těchto služeb. Dále je vládě doporučeno, aby prostředky z privatizace byly zdrojem Státního fondu dopravní infrastruktury.

Ze všech těchto důvodů KDU-ČSL podpořila v konečném hlasování návrh státního rozpočtu.

KDU-ČSL oceňuje postoj ODS, která se narozdíl od ad hoc koalice KSČM a TOP 09 zachovala odpovědně a umožnila schválení státního rozpočtu.