2009/12 – Zima

Datum: 26/11/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Zase padá sníh. Všude je ho plno. Břečka, kalhoty postříkané, na botách nepříjemně bílé skvrny. Letos přišel opět nějak brzy, nečekán a nevítán. Už 3. listopadu byly celé Bohunice zasypány bohatou nadílkou mokrého sněhu.
Osobně jsem se cítil trochu zaskočen. Nějak mi totiž chyběl podzim. Takové to počasí, kdy ještě není úplná zima, ale už to není na opalování. Kdy je možno si vychutnat krásu podzimního listí plnou pestrých, i když trochu smutných barev. Mám pocit jako bychom poslední léta měli jen dvě roční období. Jaro jsem totiž také nějak nezaznamenal. Vzpomeňte si, letos jsme přešli ze zimy rovnou do horkých dní, které jsou spíše doménou léta.  
Že by to byl důsledek globálního oteplování, kterému někteří věří a jiní nikoliv? Já nejsem klimatolog a tak odpověď neznám. Vím však, že mi chybí podzim a jaro, a to se mi vůbec nelíbí.
Ještě, že Vánoce nejsou na rozmaru klimatu závislé. Ty začínají 24. prosince, ať bude slunce hřát jako třeba na jižní polokouli, nebo bude bláto, jak bývá nedobrým zvykem u nás. Vánoce jsou totiž závislé jen a jen na nás. Udělejme si je proto opravdu radostné, plné pokoje, rodinné pohody, vzájemného porozumění a samozřejmě zejména lásky.
                            
                            Antonín Crha
                            místostarosta