Riviéra a Zábrdovice zahajují sezonu

Datum: 06/05/2016 | Kategorie: Novinky z Brna | Autor: Antonín Crha

Brno – Léto už se kvapem blíží a slunečné počasí stále hlasitěji zve na vodní radovánky. Na letošní návštěvníky už jsou také připravená brněnská koupaliště Riviéra i Zábrdovice. Jejich otevření se chystá 4. června, jestliže poběží přípravné práce dle plánu a bude pěkné počasí. Koupaliště Zábrdovice nabízí pro celou rodinu k vodním hrátkám ojedinělé brněnské atrakce v podobě vlnobití nebo tobogánu dlouhého 73 metrů, Vedle tří venkovních bazénů ale také velké množství vyžití mimo bazén pro celé rodiny. Na dětském hřišti najdou vaše ratolesti houpačky, průlezky, skluzavky, kreslící tabule či pískoviště s jemným plážovým pískem. A výhoda pro rodiče? Hřiště se nachází blízko občerstvení, takže máte děti pod dohledem při popíjení drinku. Zahrát si můžete beachvolejbal, badminton, minigolf, ping-pong, kuželky či pétanque. „Pokračovat budeme v loňské novince, ranní dvouhodinovce kondičního plávání,“ podotýká Michaela Radimská, mluvčí společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která městská sportoviště provozuje. Aktuální informace o novinkách či otevíracích dobách naleznete na stránkách www.koupaliste-zabrdovice.cz. Historie areálu Riviéra sahá do počátku 19. století a takřka od té doby představuje vyhledávaný přístav klidu a odpočinku. Kaskáda tří bazénů vybudovaná uměle v přírodním říčním korytě v celkové délce 390 metrů představuje výjimečný komplex. Malebnost prostředí dodávají rozsáhlé travní plochy, nechybí dětské hřiště se skluzavkami a houpačkami, občerstvení a také hřiště na beachvolejbal, badminton, ping-pong, kuželky či pétanque. Děti se mohou pobavit i přiučit v přilehlém areálu dopravní výchovy, u vody jsou pro ně připravena animační odpoledne plná her a soutěží. Aktuální informace o novinkách či otevíracích dobách naleznete na stránkách www.rivec.cz.

Pro vaše ratolesti jsme letos připravili příměstské tábory na Koupališti Riviéra, které se uskuteční ve dvou červencových a dvou srpnových turnusech. „Plavečtí trenéři se budou dětem věnovat v bazénu i na suchu. Vedle zábavy u vody a množství soutěží je čeká i výuka angličtiny nebo výlety na přehradu,“ pozvala děti mluvčí Radimská. Tábor je určen pro plavce i neplavce od šesti do dvanácti let.

Stejně jako na Koupalištích Zábrdovice a Riviéra mohou návštěvníci použít ke vstupu čipové hodinky do dalších sportovišť, která spravuje STAREZ – SPORT, a. s. Mezi ně patří také Aquapark Kohoutovice, který v dubnu oslavil už šesté výročí od otevření. Vedle vnitřního bazénu s tobogánem, saunou a posilovnou láká návštěvníky také příjemný střešní bazén, který bude otevřen za pěkného počasí 15. května. Na terase bude opět fungovat bufet s občerstvením, kde lze při platbě použít čipové hodinky. Bližší informace na www.aquapark-kohoutovice.cz.