Z květnového čísla bohunického zpravodaje

Datum: 04/05/2016 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Maminkám

Byl začátek dubna. Seděl jsem za stolem a přemýšlel, co pěkného bych mohl říct našim bohunickým maminkám k jejich květnovému svátku. Při pohledu na modrou oblohu a zářící slunce, zvoucí lidi z domovů na procházku jsem se krátce zasnil. Kromě „babiček“, své ženy a milé snachy bych měl asi letos poprvé popřát už i své dceři, která se má stát maminkou právě v květnu.

Pohled na prázdnou stránku s nadpisem Maminkám, mé myšlenky opět pomalu vrací zpět.

Každá dobrá matka si zaslouží vděčnost, nejenom od svého muže a těch, kterým dala život, ale i od ostatních lidí a celé společnosti.

Ony totiž ženy – matky jsou taková „zvláštní“ stvoření. Když nosí pod srdcem děťátko, jsou šťastné. Přitom je to postupně obrovská váha navíc, velké bříško je nepohodlné a překáží, bolí a otékají nohy, bývá nevolno, šaty jsou najednou těsné, nedrží účes, stále se běhá po doktorech… Potom se blíží porod a obavy, jak to všechno dopadne… Porod hodně bolí, manžel občas omdlívá (je-li přítomen v porodnici).

Pak ovšem přichází chvíle vrcholného štěstí, kterou nelze s ničím srovnat – přitisknutí svého právě narozeného dítě k prsům – manžel (probouzející se z mdlob) se šťastně usmívá.

A po čase, ve většině případů, jakmile začne dítě běhat, přichází další kolo. Zase bříško… a všechno začíná nanovo. Myslím, že právě proto Vás máme tak rádi!

Milé maminky, děkuji Vám, že jste, my chlapi bychom to nezvládli.

 

Den otevřených dveří bohunické radnice

Občas se mi stane, že se mně při setkáních ptáte, jak to na radnici (starší generace používá výraz na „národním výboru“) vypadá. Prý tam už dlouho nebyli. Na pozvání k návštěvě zareaguje málokdo.

A tak jsme se rozhodli, že uspořádáme den otevřených dveří naší radnice. Uskuteční se v pondělí 23. května 2016 od 9 do 17 hodin. Srdečně vás všechny zveme.

 

Parkoviště a levandule

Minulý měsíc mě potěšilo otevření největšího parkoviště, jaké jsme kdy v Bohunicích vybudovali, a to na ulici Spodní (viz obrázek uvnitř zpravodaje) a osázení kruhového objezdu levandulemi. Probíhá výstavba oplocení psího výběhu, a také výroba oplocení dětského hřiště Okrouhlá. Dále máme informaci, že jsme byli úspěšní s historicky poslední desátou žádostí o dotaci na regeneraci panelového sídliště. Tentokrát z dotace kompletně přebudujeme prostranství U pošty 30 – pod Albertem. Opravíme dvoje záchodky v ZŠ Vedlejší a kuchyň v MŠ Švermova. V plném proudu je výstavba skateparku při ulici Osová i chodníku z ulice Švermova na Osovou.

Milí přátelé, přeji Vám radostné dny plné jarní pohody a dobré nálady.

Antonín Crha
starosta

Maminkám