2009/11 – Fámy

Datum: 03/11/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

„Pane místostarosto, slyšela jsem, že za naším budou stavět nový obchoďák. Proč jste jim to povolili? Přece nám nemohou sebrat naší zahradu!“ S podobnými slovy mě nedávno zastavila jedna paní, kterou znám již řadu let. Asi jsem na ni musel koukat no řekněme hodně překvapeně a chvíli mi trvalo, než jsem znovu získal ztracenou jistotu. Kromě toho, že jsem neměl tušení, že by se někde v obydlené oblasti Bohunic měl stavět „obchoďák“, tak jsem si nedovedl představit, jak by to bylo možné zrovna za „jejich“. Poté co jsem ji ujistil, že za „jejich“ určitě žádná taková stavba nebude, jsem kráčel zamyšlen dál.
Přemýšlel jsem: „Co vede lidi k tomu, že uvěří různým neověřeným informacím a ještě je i šíří dál?“ Částečně jsem si na to již zvykl, protože na adresu radnice přirozeně směřuje největší množství těchto fám, ale přesto mě to vždy znovu překvapí. Jako nedávno kauza s masnou pod radnicí. Mnoho lidí bylo ochotno podepsat petici, aby radnice nerušila masnu. Ale jen jedna osoba si našla čas, aby se za mnou stavila a mohl jsem ji sdělit, že nic rušit nechceme, jen se nenašel nikdo, kdo by chtěl řeznictví provozovat.  
A tak mám jednu prosbu: Až zase poběží nějaká „zaručená“ informace z Bohunice, ověřme si ji. Jsme tu i kvůli tomu a rádi každému odpovíme.  Někteří už nás kontaktují. Psal mi na facebook jedem mladý muž a zajímal se o sportoviště. Byla za mnou maminka a ptala se na dětské hřiště. Jiní se zajímají o problémy s hlukem na dálnici, bojí se o svoje lavičky před paneláky, nebo je naopak chtějí odstranit.
Ne vždy umíme problém vyřešit a pomoct, ale vždy umíme dát pravdivou odpověď.
                            Antonín Crha
                            místostarosta