Tisková konference 12.10.2009

Datum: 13/10/2009 | Kategorie: Nezařazené | Autor: Antonín Crha

V úvodu pravidelné tiskové konference KDU-ČSL Brno-město se představil poslanec Ing. Jan Grůza, v současné době ředitel zemědělské společnosti SELGEN . Okresní předseda MUDr. Daniel Rychnovský vyjádřil radost : „Jsem rád, že je Grůza opět na politické scéně. Je to člověk, který přispěje k prosazování skutečných křesťanských hodnot, což není o spínání rukou, ale o praktické starosti o lidi.

Rychnovský s Grůzou se pak shodně vyjádřili k problematice podepsání Lisabonské smlouvy. „Je na čase, aby smlouva byla podepsána. Pokud chce být Evropa protiváhou velkým celkům, musí být jednotná, nerozhádaná," komentoval předseda Rychnovský. Poslanec Grůza dodal: „Nynější protahování je nedůstojné jak prezidenta ČR, tak naší republiky."

Daniel Rychnovský ještě informoval o návštěvě Lipska, kde se v uplynulém víkendu konaly Oslavy 9.října: „Byla to důstojná manifestace s Angelou Merkelovou i současným prezidentem Horstem Köhlerem, které se zúčastnilo 150.000 lidí. Oslavovalo se nejen znovunabytí svobody, ale i sjednocení národa."

Mgr. Jiří Mihola, Ph.D. , 1.místopředseda KDU-ČSL Brno-město spolu se Zdeňkem Filipcem z firmy Vertigo představil nové webové stránky městské organizace. Stránky by měly lépe vyhovovat požadavkům KDU v Brně, jsou přehlednější a obsažnější, mají i novou grafiku. Jejich velkou výhodou je, že jsou mnohostránkové, to znamená, že jsou k nim připojeny webové stránky předních brněnských osobností KDU, jsou navíc provázány i s krajskými stránkami a pracuje se i na propojení k místním organizacím a rovněž k ústředí v Praze.

O novinkách v Bohunicích informoval Bc. Antonín Crha, místopředseda MěV KDU-ČSL a místostarosta MČ Bohunice. Tato městská část, i přes značnou přelidněnost, dokáže vytvořit stále nová parkovací místa a nyní se bohuničtí mohou těšit i z nového streetballového hřiště.

Na závěr TK pozval Jiří Mihola jménem Jaroslava Suchého přítomné novináře na sportovní akci Brno Circuit Inline, která se jede v neděli 18. října na Masarykově okruhu a je největší republikovou akcí svého druhu. Dvou až pěti členné týmy se mohou přihlásit do závodu před 11 hodinou a zkusit si tak projet se na nejatraktivnější trase města Brna.