Mgr. L. Hájek: „I takový je náš starosta“

Datum: 29/10/2015 | Kategorie: Řekli o mně | Autor: Antonín Crha

I takový je náš starosta

Se současným starostou Bohunic se tak trochu známe už léta. Ještě z doby mého „učitelování“ na ZŠ Arménská. Opravdu  povrchně. Jen jednou jsem se na něho obrátil s písemnou prosbou o pomoc ve věci trýzněného vlčáka, ještě v době, kdy dělal místostarostu.

Do samošky Albert v Bohunicích se jako důchodce dostanu brzy ráno jen málokdy. Většinou, když se vracím z nedaleké nemocnice. Čerstvé rohlíky jsou čerstvé rohlíky. A dnes tomu bylo právě tak. Už u vchodu jsem potkal pana starostu. Letmo jsme se pozdravili. Byl rychlejší, a tak si své pečivo stihl vybrat už přede mnou. U pokladny jsem ho ale předešel. To proto, že se v předklonu jal rovnat neuspořádanou kupku halabala odložených nákupních košíků.

Nejdřív mě napadlo, že bych mohl zažertovat a zeptat se ho, jestli si  nepřivydělává k  platu jen kousek od své starostenské kanceláře. Ten nápad jsem ale rychle potlačil.

Legraci ustoupilo zamyšlení nad povahou tohoto muže. To přece nedělal proto, aby na sebe upoutal pozornost několika málo důchodců, kteří si toho mohli jako já všimnout. Asi to má v sobě. Je to prostě chlapík, co má rád pořádek. Ať už je to zřejmě v jeho soukromí nebo někde jinde. A neváhá přiložit ruku k dílu. Nezištně.

I takový je náš starosta. A to je dobře.
Mgr L. Hájek