Den za dnem

Datum: 30/09/2014 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Nedávno jsem četl hezkou myšlenku: „Jdeme životem den za dnem a máme pocit, že se nic neděje. Jednoho dne se otočíme a zjistíme, co všechno se změnilo“.

Přemýšlel jsem o tom, jak moc se změnily v poslední době Bohunice. Prohlížel jsem pár let staré bohunické fotky, a když jsem hledal místa, odkud byla focena, pro vzrostlé stromy nebylo možné dohlédnout na konec území, které bylo na fotce zachyceno.

Právě tak, když občas přijíždím po dálnici od Prahy vidím, že donedávna šedé a na první pohled nehostinné Bohunice září pestrými barvami nových fasád panelových domů.

Když procházím naší městskou částí a pozoruji množství změn, které se udály za posledních několik málo let vidím, že jsou Bohunice jiné, že se hodně změnily.

My zde žijeme a tyto změny nijak výrazně nevnímáme. Museli bychom se totiž na chvíli zastavit, nebo jít hodně pomalu a hlavně se otočit abychom viděli to, čeho si běžně nevšimneme.

Možná řeknete, že jsem snílek. Ne, nejsem. Jsem spíše realista. To přece víte.

I když snění není špatná věc. Nedávno mi moje kamarádka vyprávěla, že má vizi – svůj sen o Bohunicích ještě krásnějších, plných rozmanité zeleně, s kruhovým objezdem osázeným levandulí a ulicí Humennou tak jako dříve plnou rozkvetlých růží.

S tímto snem se ztotožňuji. A s mnoha dalšími také chci, aby naše Bohunice byly, místem příjemným k životu.

Antonín Crha
místostarosta

den_za_dnem