Tisková konference KDU-ČSL Brno-město 3.8.2009

Datum: 02/08/2009 | Kategorie: Aktuality | Autor: Antonín Crha

Na dnešní TK Stanislav Juránek symbolicky přivítal Jiřího Topolánka v Jihomoravském kraji a připravil si pro něj drobné vtipné dárky. David Macek zase vyjádřil svou nespokojenost s novelou protikuřáckého zákona, která vlastně nepřinesla žádnou výraznou změnu, což je nepříjemná zpráva především pro rodiny s dětmi a lidi alergické na nikotin.

David Macek nakousl téma aktuální zvláště pro rodiny s dětmi – Novela kuřáckého zákona, viz příloha pod článkem. “Na internetu najdete k tomuto tématu podpisovou akci (stopkoureni.cz)”, upozornil místopředseda KDU-ČSL

Předseda brněnské organizace Daniel Rychnovský podal informace o výjezdním zasedání městské ho výboru, které proběhlo v právě uplynulém víkendu a kde mimo jiné byla projednána i nabídka užší spolupráce organizace města Brna s jihomoravskou krajskou organizací. Rychnovský zmínil i alegorii souboje Davida s Goliášem, jako obraz brněnské předvolební kampaně. “V souvislosti s krizí jdeme do horších dob. Je třeba zvažovat veškeré výdaje a příjmy i v rámci města Brna. Nelze nyní nastavit růstový rozpočet, je třeba rozpočty stabilizovat”, upozornil též primátorův náměstek. Poté se vyjádřil k chlapci v babyboxu, odloženém v minulých dnech a který se jmenuje Jakub. Jeho zdravotní stav je dobrý a čeká na rodinu, která by jej ráda přijala.

Josef Veselý hovořil o zajímavém tématu Tramvaj na ulici Plotní a upozornil, že tato otázka je úzce propojena s budováním nového nádraží. (Problém tramvaje do Komárova je především hlučnost a praktická nemožnost odhlučnění bytových objektů tohoto úseku). Veselý řekl, že považuje za naprostou chybu zrušit tramvaj a potom čekat, až se změní zákony, aby tramvaj mohla i nadále jezdit ve stavu, v jakém nyní je..

Stanislav Juránek doplnil krátce téma Josefa Veselého, poté se vyjádřil k návštěvě Jiřího Topolánka v Jihomoravském kraji, ukázal novinářům “dárky” , které hodlá premiérovi předat: mapu JMK se zakreslením integrované dopravy,celodenní jízdenku , průvodce jihomoravským krajem, zápisník, do kterého si může zaznamenat úkoly (“ a my potom můžeme zkontrolovat, jak se mu podařilo je splnit”, řekl Juránek) a tužku, aby měl jak si ony poznámky zaznamenat. Nakonec se lídr jihomoravské kandidátky KDU-ČSL zmínil i o dopise od pana Březy, který mu však ještě nebyl doručen a proto se k tématu mešita-kostely vyjádří později.

Jaroslav Suchý předložil některé významné informace o Generalu cyklistické dopravy. Nejdříve k poslední in-line jízdě, která se konala 25.7.2009: “ i přes nepřízeň počasí (déšť) se sešlo poměrně hodně lidí a projeli úsek cca 12 km”, uvedl Suchý. Počet bruslařů stoupá, více než 50% sportovců na frekventovaných cyklostezkách tvoří bruslaři. Přednesl i svůj podnět, že by bylo možné zvážit – v určitých “hluchých” dopravních hodinách o víkendu vyhrazení určité části některé komunikace, na omezenou dobu bruslařům.

Antonín Crha informoval o nových parkovacích místech v Bohunicích, zejména výhledově na ulici Čeňka Růžičky.

Na závěr otevřel zajímavé téma i Jiří Mihola , který referoval o schůzce představitelů občanského sdružení sídliště Lesná s Danielem Rychnovským, které se sám rovněž zúčastnil právě za místní organizaci KDU-ČSL na Lesné. Jedná se o vysokopodlažní stavbu na ulici Fillové. Mihola řekl, že KDU-ČSL je v této MČ jednotná, nepřeje si další zahušťování tohoto krásného sídliště a chce jej zachovat v jeho jedinečnosti.

Zapsala Maria Novotná