Tisková konference z 20.července 2009

Datum: 19/07/2009 | Kategorie: Aktuality | Autor: Antonín Crha

V pondělí 20.července 2009 proběhla tisková konference KDU-ČSL Brno-město. Tiskovku moderoval místopředseda městské organizace Mgr. Jaroslav Suchý, účastnili se též předseda MUDr. Daniel Rychnovský, krajský tajemník Mgr. Pavel Hořava, městská tajemnice Maria Novotná a brněnský lidovecký sportovec Michal Hrazdíra.

Na TK redaktory přivítal Jaroslav Suchý, poté předal slovo 1.náměstkovi primátora města Brna Danielu Rychnovskému, který promluvil o tématu bezpečnosti mateřských škol v městě Brně.

Předseda městské organizace informoval o dokumentu Směrnice bezpečnosti MŠ z roku 2007 a její aktualizaci, která klade větší důraz na plotové zabezpečení školkových zařízení, vyřešení bezpečného otvírání a zavírání dveří při příchodech a odchodech rodičů a dětí a podobných zdánlivých detailů, které však v konečném důsledku mohou výrazně bezpečnost dětí ovlivnit.

Na dotazy ohledně průměrného a přípustného počtu dětí na jednu učitelku pak odpověděl vedle Dana Rychnovského i Pavel Hořava.

Rychnovský se též vyjádřil k nedávné události s odebráním dánského chlapečka drogově závislým rodičům a zdůraznil, že tato událost se nás vlastně též týká, protože se odehrála na území našeho města a nutí nás hledat formu podpory rodin ve svízelných situacích.

Na další In line jízdu vyzvali občany města Brna prostřednictvím médií naši sportovci Jaroslav Suchý a Michal Hrazdíra:

Tisková informace ze dne 20.7.2009

Sportovní klub BLACK ICE

zastoupený olympionikem z roku 2004 a mistrem ČR v silniční cyklistice 2001-2004

Michalem Hrazdírou,

a

agentura VERTIGO

pod záštitou

1.náměstka primátora města Brna MUDr.Daniela Rychnovského

Vás zvou na

in-line jízdu, která se uskuteční

25.července 2009

tentokrát na trase OBI Komín – Anthropos a zpět

Jízdy jsou organizovány ve spolupráci s kanceláří Brno-Zdravé město.Zúčastnit se může každý, závod není vhodný jen pro úplné začátečníky. Sraz všech účastníků je v 19:30 u OBI, samotný start je pak přesně ve 20:00 hod. Pro všechny je před začátkem připravený doprovodný program, chybět nebude i malé občerstvení.

Dovolujeme si upozornit na další in line akce a to v těchto termínech :
– 22. srpna 2009
– 19. září 2009- akce v rámci Týdne mobility
– 3. října 2009 – akce v rámci Brněnských dnů pro zdraví

(více na www.brno-inline.cz)

Fototermín pro novináře je 25.7.2009 v 19:45 v prostoru startu.

Mgr. Jaroslav Suchý, člen RMB
www.jaroslavsuchy.cz