Maminkám

Datum: 09/05/2014 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Již jedenáct let rok co rok sedím nad stránkou prázdného papíru a přemýšlím o vás, milé maminky. Mám vždy velkou touhu napsat vám ke Dni matek něco krásného, něco, co by vám aspoň na chvíli pomohlo zapomenout na každodenní shon a starosti.

Před jistým časem jsem oddával mladý pár. Když jsem se jich ptal, co by mi o své lásce řekli, uvedli: „Milujeme se, občas nenávidíme, křičíme na sebe, i tiše rozmlouváme, radíme si, podporujeme se, nakupujeme, děláme všední věci. Budujeme, zpíváme, koukáme a dýcháme. Prostě jsme spolu a chceme tak zůstat navždy…“.

Přemýšlel jsem o tom, že obdobně je to asi i ve vztahu Vás maminek k nám vašim mužům a dětem.

Určitě nás milujete, o tom nemůže být pochyb. Možná se občas tváříme, jako bychom to nevnímali a necítili, ale víme, že to tak je. Určitě je mnoho situací, kdy zasloužíme řádně vypeskovat. Asi bych to dál nerozváděl, abych si nerozhněval vaše muže a děti ☺. Je moc krásné, když spolu tiše rozmlouváte, když jste večer se svými dětmi a čtete jim pohádku, či tiše vyprávíte své příběhy z dětství.

My muži se někdy sice zlobíme, a to zvláště, když nám radíte. Zejména tehdy, když o to nestojíme. No, ale když se upřímně nad vaší radou zamyslíme, přijdeme stejně obvykle to, že jsme lepší řešení nevymysleli. Omlouvám se, ani jsme vám za radu nepoděkovali. A nejenom za radu, ale hlavně za podporu. Ne nadarmo se říká, že: „Za každým dobrým mužem, je jedna výjimečná žena.“

Milé maminky, v neděli 11. května oslavíte svůj Svátek matek. Přeji Vám, aby alespoň v tento den na vás byli všichni hodní a mohli jste si vychutnat, že vás máme rádi.

Antonín Crha
místostarosta

20140509092612_00002