2009/05 – Milé maminky

Datum: 08/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

V jednom z prvních, jarních, slunečných dní jsem šel Bohunicemi a nečekaně jsem byl přítomen malému rodinnému setkání. Maminka s malým chlapcem potkali babičku. Chlapec ji spatřil v dálce a rozběhl se do její náruče. Ženy se také radostně objaly. Náhle bylo celé okolí prosyceno atmosférou lásky. Šel jsem dál a přemýšlel, co by nám chybělo, kdyby nebyly maminky.
Jistě, je to hloupost, protože to bychom tady přirozeně nebyli ani my, ale přesto mi to stále běželo hlavou.
Krása, ano světu by chyběla určitě krása. Maminky především zjevují krásu. A to bez ohledu na věk, nebo fyzické přednosti. Každá matka je krásná tím, co vyzařuje. A jestli mi nevěříte, zeptejte se svých dětí, jestli si o své babičce a mamince nemyslí, že je hezká.
V nás mužích naše ženy a matky vzbuzují ohromnou sílu a odvahu. Pro ně jsme schopni postavit dům, zasadit strom, dobýt hrad, porazit draka… Že už nejsou draci? Ale jsou, jen mají jinou podobu. Chlapi, zadívejme se upřímně do svého srdce. Kdo z nás nezatoužil být hrdinou, který zachraňuje svoji ženu a děti ze spáru nebezpečí a nepřátel?
Kdyby nebyly maminky, nebyly by ani opravdové přítelkyně. Ony doprovází svoji kamarádku do nemocnice, i když se hrozně bojí doktorů, ony pláčí spolu s ní a nesou tak její bolest ze smrti někoho blízkého.
Doteky a pohlazení maminky jsou jemné, milé a příjemné. Však to také vědí a rozdávají je plnými „hrstmi“.  Každý jsme již jistě viděli plačící dítě s rozbitým kolínkem, kterému se na tváři  po pohlazení od maminky objevil úsměv.
Ze všeho nejvíc by ale chyběla láska. Taková láska, která mění své okolí a rozechvívá vzduch. Taková, kterou jsem cítil při setkání této babičky, maminky a malého kloučka. Láska, která způsobuje, že svět má naději.
Milé maminky, k vašemu svátku (a nejen k němu) Vám přeji, ať jsou na vás všichni Vaši blízcí hodní a ať zažijete mnoho radosti a lásky, abychom my mohli těžit z vašeho úsměvu, který rozpouští všechny ledy.
                                                                                                Antonín Crha
                                                                                                místostarosta