2009/05 – Sluníčko

Datum: 08/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Zima byla dlouhá a plná sněhu. Milovníci zimních sportů jásali, majitelé vleků si mnuli ruce. Ale co my tady ve městě, kde se dohromady nedá nic dělat? Venku zima a nevlídno, posypané chodníky a prosolené silnice. Všiml jsem si, že i pejsci nosili svetříky a botečky. Zkrátka zima ve městě nic moc. Jen snad ty malé děti si více užily saní a bobů na brdcích kolem našich domovů. Ano, byla to zima plná sněhu a hlavně nedostatku slunce.
Ale po každé nepřízni počasí a po sebedelší zimě musí zase vyjít slunce. A také vyšlo. Konec března a skoro celý duben se na nás smálo svými baculatými tvářemi jako by nás vidělo poprvé. Příroda hned zareagovala. Prvně se objevily lístky, po nich obrovské kytice květů. Přišlo to brzy a rychle. Mít květnové počasí v dubnu je milé.
Některé z nás rychle opustila zimní „depka“ z nedostatku slunce. Kabáty jsme vyměnili za krátké rukávy, kraťasy a sluneční brýle. Nic na tom nezměnila ani chladnější rána. Svět je najednou nějak krásnější. Mám pocit, že i lidé jsou na sebe nějak milejší a je více úsměvu.
Slunce dělá divy a já musím přiznat, že slova paní učitelky, která jsem slýchal v 1. třídě byla pravdivá: „Bez sluníčka není život“.
                                                                                                    Antonín Crha
                                                                                                    místostarosta