2009/01 – Novoroční předsevzetí

Datum: 08/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Jeden z prvních podvečerů nového roku, jsem seděl doma u vánočního stromku s prázdným notesem a přemýšlel, tak jako jistě mnohý z vás, nad novoročním předsevzetím.
Přestanu kouřit! „Vždyť nekouříš“ podotkla manželka. „To nevadí, aspoň to předsevzetí splním ☺. Ale tak dobře. Začnu hubnout!“ „Nezačneš, jsi moc mlsný“, na to moje žena „A proč taky. Nejsi tlustý, jsi jen,… hmm urostlý.“
Budu milý a vlídný na své děti, manželku a všechny, se kterými se setkám. „To by bylo milé, ale mám obavu, že to vydržíš jen do té doby, než tě někdo vytočí“, praví moje moudrá a upřímná žena. Tak začnu běhat! A nebo raději ne. Nemám na běhání vhodnou obuv, oblečení a pak, moc to bolí.
Tak, tak, tak,… už to mám. Zůstanu svůj!!! „To není špatný“, usmála se moje žena překvapeně. „To bys mohl zvládnout“.
Ano, určitě je to to nejlepší předsevzetí. Zůstanu svůj. Zůstaňme všichni každý sám sebou. Pokusme se přijmout takoví, jací jsme. Nenechme se dotlačit svým okolím k tomu, abychom se snažili být tím, čím nás chtějí mít druzí, ale zůstaňme svoji. Bez přetvářek a masek, bez hraní si na někoho jiného a lepšího. Stejně dříve, nebo později ze své role vypadneme. Určitě se nám uleví. A možná dokonce začneme být opravdu lepší.
Přeji Vám i sobě, aby rok 2009 byl pro nás novým rokem, ve kterém dokážeme naplno rozvinou to dobré, co v nás je, najdeme sami sebe a dokážeme se ve své originalitě i přijmout.
                                                                                                        Antonín Crha
                                                                                                        místostarosta