Noc kostelů letos i v Bohunické kapli

Datum: 08/04/2014 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji, Novinky z Bohunic | Autor: Antonín Crha

Již od roku 2009, kdy proběhl první ročník Noci kostelů v Brně, jsem měl touhu do této zajímavé akce zapojit i naši bohunickou kapličku. Moje přání se splní v letošním roce, tedy po šesti letech.

Místní farář P. Pavel Opatřil, když jsem za ním někdy koncem loňského roku s touto myšlenkou přišel, ji podpořil, a tak jsem letos v březnu bohunickou kapli do akce zaregistroval. A jak už to tak chodí, jestliže něco vymyslíme, stane se to našim „osudem“. Mně se nevedlo jinak, takže jsem dostal za úkol si „to“ zorganizovat. Naštěstí je dostatek pomocných rukou. Letos proběhne Noc kostelů v pátek 23. května. Pro návštěvníky bude naše kaple otevřena od 16 do 23 hodin.

Zájemci si tak budou moci prohlédnout kapličku, která bývá převážnou část roku zavřená. Doprovodným programem bude výstava dobových pohlednic, fotografií a dokumentů na téma Okolí kapličky před výstavbou sídliště. Zaměřil jsem se zejména na bývalé Morávkovo náměstí a původní podobu ulic Spodní a Rolnická.

Při prohlídce bude také možnost zakoupit si novou knihu Z historie Bohunic, která bude mít o tři dny dříve 20. května v 18 hodin v naší knihovně v CVČ na Lánech svůj křest.

 

Antonín Crha
místostarosta

20140408124458_00002 – kopie