2008/09 – Nové služby na radnici

Datum: 08/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Na naší radnici vyřídíte spoustu důležitých věcí od rybářského lístku po stavební povolení, od možnosti uhradit poplatek za psa až po přiznání některých sociálních dávek.
Protože však máme zájem přibližovat  a rozšiřovat činnost  a služby veřejné správy našim obyvatelům, rozhodla Rada městské části  zapojit náš úřad do sítě CZECHPOINT.
Co jsme tím získali?
Na bohunické radnici teď vyřídíte další věci, které byly v minulosti doménou spíše speciálních úřadů a centrálních pracovišť. Jsou to výpisy z Katastru nemovitostí, Obchodního a Živnostenského rejstříku a Registru testů.
Tyto služby jistě mnozí z nás občas využívají a myslím, že o ně bude zájem. Po počátečních „porodních bolestech“ už služba funguje a vyškolení pracovníci vědí „jak na to“.
Kromě toho si zde na radnici můžete nechat ověřit podpis, nebo listinu.
A kolik, že to všechno stojí?
Za výpisy z Katastru nemovitostí, Obchodního a Živnostenského rejstříku 100,-Kč za první stránku a 50,-Kč za každou další i započatou stranu,  výpis z Registru trestů stojí 50,-Kč. Za ověření zaplatíte 30,-Kč za jednu stranu dokumentu, nebo jeden podpis.
Pro větší pohodlí  a komfort žadatelů o tyto služby byla v přízemí radnice vybudována centrální podatelna, kde je možné vše vyřídit  na jednom místě a na počkání. Do těchto míst jsou nasměrovány i telefonní hovory ústředny úřadu.
Otevřeno je v pondělí a ve středu od 8 do 17 hod. V ostatní dny funguje tato služba do 14 hod.
To však ještě není vše. Chystáme další službu a sice příjem žádostí o živnostenský list.

Věřím a doufám, že nové služby budou ku prospěchu nás všech.

                                                                                    Antonín Crha
                                                                                    místostarosta