Z bohunického zpravodaje: „Rok rodiny“

Datum: 17/02/2014 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

V letošním roce si připomeneme jedno nenápadné výročí. 20 let od zahájení Mezinárodního roku rodiny, který v roce 1994 vyhlásila OSN.

Rád oddávám, a tak se občas dostávám do role „zákonné instituce“, která stojí u počátku vzniku nového manželství. Při aktu vítání občánků jsem zase přítomen přerodu manželského vztahu v rodinu s dětmi.

Ovšem, po radostných začátcích někdy přichází konflikty a možná i smutné rozchody. Dá se říci, že rodina jako taková se nachází v krizi. Toho si všimlo i OSN a proto vyhlásilo před léty zmíněný Rok rodiny. A jak vidíme kolem sebe, je toto téma aktuální i dnes.

Jsem přesvědčen, že i když dnešní doba rodinnému soužití moc nepřeje a mladé rodiny se musí potýkat s problémy s bydlením, zaměstnáním, budováním partnerských vztahů a péčí o malé děti, má rodina stále perspektivu a budoucnost.

Vždy mě zaujme a povzbudí seniorský pár, který se i v pokročilém věku stále vede za ruku jako v době, kdy spolu „jen“ chodili. Možná nevíte, že v Bohunicích bydlí hned dva manželské páry, které jsou spolu tak dlouho, že na jižní Moravě jsou rekordmany. Před delším časem oslavili své diamantové svatby. Je to pro nás „služebně mladší“ jistě velká inspirace.

A tak vám v tomto jubilejním roce přeji radost ze života v rodině, hodně síly k překonávání překážek, a když se snad něco nepovede, nevěšme hlavu, zapomeňme na to a začněme znovu. Rodina za to stojí!

Antonín Crha, místostarosta2014_2