Malý králiček…

Datum: 04/09/2013 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Článek z bohunického zpravodaje:

Malý králíček

Možná by se k tomuto článku lépe hodil název „Co v Bohunicích určitě nezažiješ“. Na nadpis je to ale moc dlouhé.

Bylo to na konci června, když jsme ve dvě ráno odjížděli ze svatební hostiny, která probíhala v restauraci na samotě v Orlických horách.

20130904150646_00001

Naši přátelé, kteří nás vezli, mají maličké Daewoo Pikolo. Do úzkých horských silniček tak akorát. Jeli jsme celkem pomalu a to bylo dobře. Náhle z vysoké trávy vběhl těsně před auto malý, vystrašený králíček, který před námi docela dlouho zoufale kličkoval, než zase našel cestu zpět do lesa.

S úsměvem na tváři a živé debatě jsme pokračovali v cestě, když nám všem náhle úsměv ztuhl. Hned za silničním horizontem jsme tak tak dobrzdili před stádem asi 40 dobře vykrmených krav. Tyto prorazily nedaleký ohradník a klusaly si to před námi po silnici. Ještě, že řídila zodpovědná kamarádka. Já být za volantem, tak bych do nich asi vletěl…

Krávy před námi volně klusaly asi 3-4 km až do první vesnice. Téměř na jejím konci se však znenadání zastavily. Skoro by se dalo na „tváři“ vedoucí krávy vyčíst: „Holky, jsme někde, kde jsme být neměly“. Otočily se a pomalým krokem vyrazily proti nám. Rychle jsme zhasli reflektory a čekali, co se stane až ty rohaté, osmsetkilové kolosy dojdou až k nám. Asi je štvalo auto za námi, které světla nezhaslo. Pomalu prošly těsně kolem nás. Byly tak blízko, že se otíraly o naše malé autíčko. Z okénka jsme si na ně mohli sáhnout. Jeden kapitální kousek do nás dokonce drcnul. Byl to zvláštní pocit, být uprostřed masy nevyzpytatelných zvířecích těl, zavřený v malém Pikolu.

Když kolem nás přešla i poslední, rychle jsme nastartovali a odjeli. Cestou jsme potkali auto policie, kterou jsme na zvláštní dopravní překážku upozornili. Docela by mne zajímalo, jak si muži zákona s krávami poradili.

Já jsem pak přemýšlel, oč je to v Bohunicích jiné. Jsou situace, které bychom u nás, mezi paneláky zažít nemohli. Tedy, s králíčkem se potkat určitě můžeme, ale ty krávy…

Antonín Crha, místostarosta