2006/12 – Prodej „šalinkaret“ na zastávce Běloruská zrušen!

Datum: 03/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

„Tak jste nám pane místostarosto zrušili prodej předplatních jízdenek na naší zastávce“, postěžovala si mi jedna starší paní. Já jsem na ni hleděl poněkud překvapeně, protože jsem si takového kroku nebyl vědom.
„A které prodejní místo máte na mysli?“ ptám se. „No přece na naší tramvajové zastávce Běloruská, tam co je ta nová zděná trafika“ odpovídá dotyčná.
V té chvíli mi došlo, že se někde stala chyba a že jsme dostatečně nedokázali informovat o tom, jak to s tím prodejním místem ve skutečnosti bylo. Tedy alespoň nyní se zpožděním se pokusím o nápravu.
Když majitel původního dřevěného novinového stánku požádal o to, že by si místo něj chtěl postavit zděný, neměli jsme proti tomu žádné námitky. Říkali jsme si, že to bude celkově hezčí a dvě budovy splynou v jednu – novinový stánek a přístřešek s prodejním místem pro jízdenky.
Dali jsme si pouze dvě podmínky: Musí zůstat zachovám přístřešek pro lidi, kteří čekají na tramvaj a musí být zachováno výdejní místo.
Leč, jak už to tak bývá, vše bylo jinak a z Dopravního podniku města Brna nám přišlo překvapivé sdělení. Cituji: “…připravujeme od 1.6.2006 tzv. klouzavý tarif, čímž dojde k postupnému rušení kampaňových prodejen, k nimž patří i prodejna Běloruská. Z tohoto důvodu DPMB již nepočítá s provozováním prodejny jízdních dokladů v této lokalitě.“
Dále se mi podařilo zjistit a bylo to zveřejněno i v denním tisku, že DPMB bude postupně zavírat všechna drobná výdejní místa a že zbudou pouze centrální výdejny v hlavních budovách DPMB.
Rád bych vám zde sdělil příznivější zprávu ale situace je prostě taková…

                                                                                                    Antonín Crha
                                                                                                    místostarosta