2006/09 – Rozmarné léto

Datum: 03/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Jdu si takhle uprostřed letošních prázdnin jednou naší bohunickou ulicí. Hustě prší, čvachtám  v potocích vody  a přemýšlím, jaké že to máme podivné léto. „Nejspíš budou mít odborníci  pravdu, že se s naší planetou něco děje“ říkám si. Horko, že i Chorvaté, Italové, Turci, Španělé, ba i Egypťané blednou závistí, potom déšť, který nemají ani Amazonské pralesy v období dešťů. Nejprve vedro, že to vadí i teplomilným sinicím v Brněnské přehradě, potom tolik vody, že jí zase přetéká hráz. Bez deštníku a opalovacího krému s faktorem minimálně 30 pro jistotu ani krok.
Ano, ano, tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný. Nějak mi chybí obyčejný den s přiměřenou teplotou vhodnou na kolo, fotbal, sběr hub či rande.
I což, asi máme, co si zasloužíme. Jsme totiž věčně nespokojení. Horko je moc horký, voda je moc mokrá. Připomíná mi to jeden z příběhů z kresleného seriálu Šmoulové.  „Kutil“ totiž vymyslel stroj na počasí.  Tak dlouho se ti modří mužíčkové dohadovali a přeli, jaké že by vlastně mělo být počasí, až přístroj polámali.
No, ale léto už je za námi a po patrně krátkém podzimu přijde opět krutá zima. Jen aby tomu pendolínu někde zase nezamrzly CDromy.
                                                                                                                        Antonín Crha
                                                                                                                        místostarosta