2006/06 – Do TOHO!

Datum: 03/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Květen a červen jsou letos pro sportovní fanoušky obdobím velkých sportovních svátků. Dva u nás bezesporu nejpopulárnější sporty  si téměř podávají ruce. Sotva skončilo  mistrovství  světa v hokeji, začíná mistrovství světa ve fotbale. Chudák divák si ani neodpočine a nestačí vstřebat zážitky a už jsou zde nové.
A doma? Sportovní přenosy vytváří vztahově velmi náročnou rodinnou atmosféru, která je obzvláště vyhrocená tam, kde je jen jedna televize v domácnosti a zcela rozdílné zájmy.
Tak třeba finálový zápas v hokeji proti Švédům se překrýval s VyVolenými a Výměnou manželek (což snad vzhledem k úrovni pořadů tolik nevadí). Ale co když se bude hrát zápas naší fotbalové reprezentace v době, kdy poběží Ordinace v růžové zahradě?  Napětí v rodině vrcholí. Někdo musí zvítězit a někdo bude poražený tak jako ve sportu. Zvítězí Ordinace? Pánové, to přece nevadí, na góly se podíváme ve zprávách, nebo ze záznamu. Zvítězí fotbal či hokej, prosím za prominutí milé dámy, ale nezbude než  si Ulici nahrát a podívat se na ni v klidu někdy jindy.
Přátelé vězte, že hokej, fotbal ani „Ordinace v Ulici“ nestojí za to, abychom se kvůli nim přeli a dohadovali.  To neznamená, že našim „hochům“ v Lotyšsku, nebo Německu nepřejeme vítězství, ale život je přece jen o něčem jiném.

                                                                                                                        Antonín Crha
                                                                                                                        místostarosta