2006/01 – Jsem vandal a jsem na to hrdý

Datum: 02/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Po naší obci chodím zásadně pěšky. V prvé řadě je to zdravé, za druhé mám možnost se více setkat s lidmi a za třetí vidím z blízka  věci, které z auta vidět nejsou.
Někdy jsou mé cesty radostné. To tehdy, když se setkám s lidmi, kteří se zajímají o to co je u nás nového, co se chystá a co se buduje. Často jsou to však cesty smutné. Je to tehdy, když vidím bezohlednost lidí k společnému majetku a věcem, které slouží nám všem.

Za opravu veřejného „vybavení obce“, které slouží nám všem – v úřední řeči nazývaného „mobiliář“-  jsme letos zaplatili více než 1.000.000,-Kč. Jen velmi malá část toho, co se opravovalo, bylo opotřebováno přirozenou cestou. Většina nákladů šla spíše na vrub oprav po úmyslném poškození nebo-li vandalismu.

Někdy mám pocit, že náš mobiliář může úplně za všechno. Vyhrajeme  MS v hokeji – druhý den jsou rozkopané koše. Prohrajeme ve fotbale s Nizozemskem – druhý den jsou  rozkopané koše a rozbité lampy. Má svátek Anežka, Denisa nebo Terezka, Josef, Karel nebo Tomáš, odskáčou to naše lavičky na zastávkách. Ve VyVolených vypadne Regina, Velkého Bratra vyhrje Shrek – určitě za to mohou lavičky v parku……..
Jsem vandal a jsem na to hrdý. Jsem King. Dokáži vytrhnou  ze země celý stojan na odpadkový koš, jedním kopem zlomím  dřevěné žebro na lavičce, napoprvé trefím kamenem sklo lampy veřejného osvětlení, autobusové zastávky, nebo tel. budky. Ano umím to skutečně nejlépe, lépe než většina obyvatel Bohunic.

Až příště půjdu kolem dětského hřiště s polámanými „nerozbitnými“ prvky, budu vědět, že začalo MS ve fotbale, nebo máme medaili od Jakuba Jandy ve skoku na lyžích. Je však taky možné, že  Kateřina Neumannová doběhla v první trojce a nebo, že by  Jaromír Jágr dal zase hattrick? Ale pozor, vliv na to může mít i to, že je dnes Filipa!
Vandale vydrž, chystáme pevnější koše……..
                                                                                                                Antonín Crha
                                                                                                                místostarosta