2004/12 – Nové hřiště

Datum: 02/09/2009 | Kategorie: Moje články v bohunickém zpravodaji | Autor: Antonín Crha

Těm z nás, kteří  šli z práce, nákupu, nebo procházkou po ul. Běloruská nemohlo uniknout, že staré, hlinito-travnaté hřiště u parkoviště na konci ulice začaly likvidovat bagry a nákladní auta. Někteří si řekli: „konečně bude klid“, jiní: „co to zas na radnici vyvádějí“? A tak, abych předešel případným fámám, rozhodl jsem se situaci trochu vysvětlit, i když v době kdy čtete tyto řádky může být vše dávno jasné.

Hřiště nelikvidujeme, ale rekonstruujeme. Původní hřiště bylo již v havarijním stavu. Stačilo pár kapek vody a bylo na delší čas vyřazeno z provozu. V období sucha bylo zase značně prašné. Jeho rekonstrukci jsme plánovali delší dobu, ale vždy nám nějak chyběly peníze, protože se některé akce zdály důležitější (např. chodník k zastávce „Krematorium“).

V letošním roce se však na nás „usmálo štěstí“. Zastupitelé Jihomoravského kraje nám na svém předposledním zasedání dne 6.10.2004 schválili dotaci ve výši 750.000,-Kč. Okamžitě jsme vstoupili do jednání s firmou, která vyhrála výběrové řízení na výstavbu hřiště a práce mohly začít.
Plocha 47 x 26,5m bude potažena umělým trávníkem III. generace. Za oběma brankami bude vysoká zábrana pro letící míče, abychom chránili děti hrající si v jiných částech parku. Celá oprava bude stát 2.050.000,-Kč a bude dofinancována z rozpočtu naší obce. Hřiště zůstane veřejně přístupně.

Je mi jasné, že nepořádek a hluk spojený s pracemi krátkodobě zhoršil komfort bydlení v dané lokalitě a proto všem děkuji za pochopení, vstřícnost a trpělivost. Jestliže to počasí dovolí, ještě letos by mělo dojít, za přítomnosti vrcholných představitelů Jihomoravského kraje a  města Brna, ke slavnostnímu otevření hřiště.
                                                                                            Antonín Crha, místostarosta